piatok, 21. jún. 2024
Vetrolam sa rúbať nebude, mesto ustúpilo petícii

Vetrolam sa rúbať nebude, mesto ustúpilo petícii

9.4.2019, 07:51
teraz.sk

V Šamoríne vybudujú futbalové ihrisko s umelou trávou za pásmom lesa na poli. Predídu tak výrubu vetrolamu – stromov na pôvodnom zamýšľanom mieste za štadiónom na Športovej ulici. Rozhodnutiu samosprávy predchádzala aj petícia.

Ako uviedol primátor mesta Csaba Orosz, k tomuto kroku dospela samospráva po zvážení viacerých aspektov. „Týmto sa rieši aj petícia, ktorú skupina občanov iniciovala proti výrubu stromov v dotknutej oblasti. Nasledujúcim krokom bude príprava projektovej dokumentácie ihriska s umelým trávnikom, rokovania s kompetentnými orgánmi a začatie povoľovacieho konania. Financovanie projektu je zatiaľ otvorené," dodal.

Výstavba futbalového ihriska s umelou trávou má zabezpečiť vhodné podmienky pre prípravu hráčov mestského športového klubu v období od jesene do jari. Ide o klub pracujúci s mládežníckym oddielom, ktorý má vyše 200 členov. Nemá zabezpečené vhodné podmienky pre zimný tréning, preto využíva ihriská iných klubov, respektíve miest a obcí, za ktoré musí platiť. Klub hľadá vhodné riešenie už tri roky.

Viac si môžete prečítať TU.

Copyright © 2024 Šamorínčan