štvrtok, 20. jún. 2024

Podporte nás

Hľadáme 500 predplatiteľov Šamorínčana

Internetové noviny Šamorínčan sú zadarmo a také aj ostanú.

Napriek tomu sa však na vás obraciam s výzvou na ich podporu.

Hľadáme 500 našich čitateľov, ktorí by nás podporovali sumou 1 euro mesačne.

Šamorínčan vznikol koncom roka 2012 a veľmi rýchlo sa stal významnou súčasťou nášho mesta. Každodenné publikovanie správ a príbehov zo života mesta spôsobilo, že Šamorínčania začali o sebe vedieť.

Vďaka Šamorínčanovi môžu ľudia vyjadriť aj svoju mienku a vedia sledovať prácu a rozhodnutia samosprávy. A vzhľadom k tomu, že voči jednoliatemu zastupiteľstvu neexistuje alternatívny názor, Šamorínčan je jediné médium, ktoré môže a aj nezávisle a slobodne informuje o rozhodnutiach samosprávy.

Avšak aj príbehy iných internetových projektov (napr. Denník N či Postoj) ukazujú, že existencia nezávislých novín nie je možná bez podpory čitateľov. Veď nakoniec len tí rozhodujú o bytí či nebytí akýchkoľvek novín.

Zvážte preto, či Šamorínčan za takúto podporu stojí.

Vydavateľom internetových novín je občianske združenie Šamorínčan. Momentálne je rozhodujúcim zdrojom financií potrebných na jeho prevádzkovanie príjem z reklamy.

Ten sa momentálne pohybuje vo výške niečo cez 1 000 eur mesačne. Z toho je potrebné zaplatiť dvoch ľudí a prevádzkové náklady webu.

Ďalším zdrojom príjmu Šamorínčana sú príspevky našich čitateľov. Momentálne máme okolo 15 “predplatiteľov”, ktorí nám pomáhajú sumou zhruba 50 eur mesačne. Veľmi pekne ďakujeme, vážime si to.

Aj vďaka nim a podpore väčších sponzorov sme mohli pre čitateľov pripraviť úplne novú stránku Šamorínčana a časť správ môžeme prekladať aj do maďarského jazyka.

Váš pravidelný príspevok umožní ďalší rozvoj Šamorínčana, ako aj ďalšie každodenné prinášanie správ zo života nášho mesta.

Dobrým anjelom Šamorínčana sa môžete stať prostredníctvom platby na účet

IBAN: SK13 1100 0000 0029 2390 2116.

Ďakujeme.

Copyright © 2024 Šamorínčan