nedeľa, 14. júl. 2024
Veľký úspech študentky Gymnázia M. R. Štefánika v Šamoríne v prednese poézie

Veľký úspech študentky Gymnázia M. R. Štefánika v Šamoríne v prednese poézie

26.1.2018, 09:09
GMRŠ

Kto je to? Narodil sa v Stradford – upon – Avone 23.4.1564 a zomrel v tom istom meste o 52 rokov neskôr. Ja najznámejším dramatikom, básnikom a hercom Alžbetínskej éry Spojeného kráľovstva. Áno, je to sám veľký William Shakespeare, na ktorého počesť sa už 22. rok organizovala prestížna súťaž Shakespeare memorial v prednese poézie a prózy z tvorby autorov anglicky hovoriacich krajín.

7.12.2018 sa  zišlo 76 žiakov zo štvorročných a osemročných gymnázií z celého Slovenska v prekrásnom prostredí  klasicistického Zichyho paláca. Naša škola sa zúčastnila tejto súťaže po prvýkrát v kategórii Tvorivé písanie seniori. So svojou básňou nás reprezentovala Kristína Szabová z Kvinty A.

Kika vystúpila pred porotu a obecenstvo s vlastnou tvorbou, upútala pozornosť nápadom, kreativitou a peknou angličtinou, čo jej vynieslo krásne druhé miesto. Kika si tak okrem skvelého pocitu a novej skúsenosti odniesla aj diplom s darčekom.

Okrem zaslúženého víťazstva nás táto súťaž obohatila aj o umelecký zážitok. Mali sme možnosť vypočuť si prednes ostatných súťažiacich – konkurenciu a veru, bolo to veľmi pôsobivé. Chvíľami sme sa cítili ako na ozajstnom divadelnom predstavení a prežívali sme radosť a smútok spolu s účinkujúcimi. Medzi nimi sme zbadali aj mladých hercov známych z televízie, študentov britských a medzinárodných škôl v ich tradičných uniformách, pre ktorých je angličtina ako keby už materinským jazykom.

Študenti nášho gymnázia sa už teraz môžu pripravovať na účasť v budúcom školskom roku aj v ďalších kategóriách, veď prekypujú kreativitou a je načase, aby ich tvorba očarila obecenstvo milujúce umenie písaného slova.

Mgr. Linda Mókusz Hombauer, Mgr. Renáta Orosová

IMG_4243 (1)

Kristína Szabová (tretie zľava) získala druhé miesto na prestížnej súťaži  Shakespeare memorial.

Copyright © 2024 Šamorínčan