nedeľa, 14. júl. 2024
Už sú známi prví kandidáti za primátora Šamorína

Už sú známi prví kandidáti za primátora Šamorína

25.7.2018, 08:45
Slávka Gáborová

Už sú známi prví oficiálni kandidáti za primátora Šamorína. Komunálne voľby sa uskutočnia 10. novembra 2018 a politické strany a nezávislí kandidáti musia predložiť kandidatúru volebnej komisii do 11. septembra.

Ako prvý oficiálne potvrdil Šamorínčanovi svoju kandidatúru súčasný viceprimátor mesta Csaba Orosz. ,,Budem sa uchádzať o post primátora mesta za Stranu maďarskej komunity,” uviedol C. Orosz.

Druhým mužom, ktorý svoju kandidatúru potvrdil je Jozef Bednár. Pôsobil ako hovorca ministerstva kultúry v čase, keď post šéfa rezortu zastával Marek Maďarič. Obaja z ministerstva odišli po vražde novinára Jána Kuciaka jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

,,Ak sa mi podarí vyzbierať požadovaný počet podpisov, chcel by som ako nezávislý kandidát kandidovať na primátora Šamorína,” uviedol J. Bednár.

V meste sa hovorí aj o ďalšom kandidátovi, či lepšie povedané kandidátke. Má ňou byť Edita Lysinová, terajšia riaditeľka Gymnázia Milana R. Štefánika Šamorín. ,,Zatiaľ to nekomentujem,” povedala k tomu.

Odpovede C. Orosza ako J. Bednára na ďalšie otázky aj naznačujú, o aké skupiny voličov sa budú uchádzať.

,,Ako rodákovi tohto mesta mi stále záležalo a záleží na tom, ako sa bude mesto v budúcnosti rozvíjať. Chcel by som zúročiť vedomosti, ktoré som za posledných osem rokov nadobudol ako člen mestského zastupiteľstva a ako viceprimátor mesta,” povedal C. Orosz, ktorý je aj členom zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja.

J. Bednár na druhej starne patrí k tým, ktoré miestne radikálne krídlo SMK označuje za “prisťahovalcov”.

,,V tomto meste žijem s rodinou už 13 rokov. Šamorín nám za ten čas prirástol k srdcu a aj na cestách po Slovensku či po svete sa k nemu spolu s manželkou a tromi deťmi ako Šamorínčania hrdo hlásime. Šamorín má šancu na úspešnú budúcnosť vtedy, keď jeho pôvodní aj noví obyvatelia potiahnu spoločne za jeden koniec povrazu,” povedal J. Bednár.

Súvisiace články:

Komunálne voľby budú 10. novembra

Ako skoncovať so zneužívaním radničných novín

csaba_orosz

Csaba Orosz

jozef_bednar

Jozef Bednár

Copyright © 2024 Šamorínčan