sobota, 20. júl. 2024
dsc_1372

Oslava Dňa študentov v predstihu a netradične

18.11.2016, 08:30
Soňa Zakariásová

Keď sa povie 17. november, mnohým z nás napadne, že je to deň, keď nejdeme do školy. Na hotelovej akadémii a strednej odbornej škole sa síce do školy šlo, ale neučilo sa.

Žiakov čakal harmonogram podujatí a súťaží, ktorý bol skutočne lákavý. Tentoraz ho pre žiakov pripravovali učitelia. Zábavno-vedomostných súťaží v rozsahu jednej vyučovacej hodiny sa zúčastnili zadelené triedy.

Mali na výber Tisíc chutí sveta, na ktorých podľa vzhľadu a chutí určovali suroviny. Prekvapili žiaci manažmentu regionálneho rozvoja cestovného ruchu, ktorým sa podarilo určiť najviac exkluzívnych chutí a ktorí dokonca predbehli aj budúcich kuchárov.

Expozícia Krása neživej prírody oslovila všetkých, ktorí sa chceli niečo dozvedieť o mineráloch, fosíliách, polodrahokamoch a bižutérii. Bola spojená so zaujímavou prezentáciou, kde sa žiaci dozvedeli veľa zaujímavého o zložení kameňov, tvaroch a spôsobe ich spracovania do finálnej podoby šperkov.

Vedomostný kvíz Od A po Z ponúkal netradičné okruhy, ako z každého rožka troška, vynálezy a objavy, prvenstvá, medicína, potraviny a nápoje, stolovanie, alkohol, každodenný odev, život s pôdou, dolu riekou, všetko pomotané, všetci svätí a mnoho ďalších.

V každom kole suverénne zvíťazili žiaci hotelovej akadémie. Kvízy z anglického, nemeckého a francúzskeho jazyka sa zameriavali na zaujímavé reálie, geografické a gastronomické zvláštnosti daných krajín, ako aj gramatické javy toho-ktorého jazyka.   

Aká by to bola súťaž, na ktorých by chýbali populárne Milujem Slovensko, 5 proti 5 Inkognito?

Čo dodať na záver? Vedomostno-zábavné kvízy ukázali, že naši žiaci sú veľmi súťaživí, učitelia získali inšpiráciu pre zážitkové vyučovanie a atraktívne spestrenie hodín.

Víťazmi sa stali všetci zúčastnení. Ich odmenou bolo mnoho nových informácií sprostredkovaných zaujímavou formou a na skutočných víťazov čakala sladká odmena, o ktorú sa podelili so spolužiakmi.

Milí študenti, aj touto formou sme vám chceli spríjemniť váš sviatok a už teraz sa tešíme na budúci rok, ktorý pripravíte vy.

 

 

Oslava Dňa študentov v predstihu a netradične
Oslava Dňa študentov v predstihu a netradične
Oslava Dňa študentov v predstihu a netradične
Oslava Dňa študentov v predstihu a netradične
Oslava Dňa študentov v predstihu a netradične
Copyright © 2024 Šamorínčan