štvrtok, 25. júl. 2024
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Čítať knihy nás baví,“ tvrdia žiaci SHA a SSOŠ SD Jednota v Šamoríne

11.11.2016, 08:44
Petra Nagyová

Keďže tento školský rok je Rokom čitateľskej gramotnosti, nemohli sme si nechať ujsť knižný veľtrh Bibliotéka, ktorý v nás navodil tú správnu atmosféru na čítanie kníh.

V poradí 24.ročník najväčšieho knižného veľtrhu na Slovensku ponúkol aj tento rok žánrovú pestrosť a nápaditosť. Na svoje si prišli milovníci klasiky ako aj žánru sci-fi či fantasy. Okrem rozmanitosti žánrov návštevníkov lákali aj výrazné zľavy, dostupné boli hodnotné diela v symbolickej cene 1 euro.

Tohtoročná Bibliotéka bola obohatená ďalšou zaujímavou výstavou s názvom Pedagogika zameranou na prezentáciu kníh a školských pomôcok. Nechýbali ani sprievodné programy venované knihám a čítaniu, ktoré sa už stali neodmysliteľnou súčasťou každého ročníka tohto zaujímavého medzinárodného podujatia.

Teší nás, že i takouto formou si naši žiaci pestujú pozitívny vzťah ku knihám a vďaka Bibliotéke sa knihy dostávajú aj do ich príbytkov. Najväčším zadosťučinením pre nás je vidieť žiaka s knihou, veď „čítať peknú knihu je nepretržitý dialóg, v ktorom kniha hovorí a naša duša odpovedá.“ (André Maurois)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Copyright © 2024 Šamorínčan