sobota, 13. júl. 2024
opilecka_cesta1

Hrozí úplný kolaps na I/63, uzatvoria Opileckú cestu

30.10.2019, 14:10
Slávka Gáborová

Toto je zlá správa pre vodičov. V súvislosti s pokračujúcimi prácami na rýchlostnej ceste R7 sa pripravuje dočasná uzávierka Vinohradníckej ulice známej ako Opilecká cesta.

Dôležitá spojnica do hlavného mesta sa tak uzavrie a dá sa očakávať, že dôjde ku kolapsu na I/63 v Dunajskej Lužnej ako aj na ceste Moste pri Bratislave.

V tejto súvislosti vyvolala skupina starostov dotknutých obcí rokovanie zo zhotoviteľom rýchlostnej cesty ako aj bratislavskou župou.

nadjazd_opilecka

"Starostovia obcí Dunajská Lužná, Rovinka, Miloslavov, Kvetoslavov, Hviezdoslavov, Most pri Bratislave a Kalinkovo dnes (28. október) ... deklarovali jasný záujem o riešenie otázky avizovanej uzávery Vinohradníckej ulice, pričom za mimoriadne dôležité starostovia označili vhodne túto nevyhnutnú uzáveru načasovať a rekonštrukčné práce na nej realizovať takým spôsobom, aby mohla byť k dispozícii čo najskôr,“ uviedol starosta obce Miloslavov Milan Baďanský na facebookovej stránke obce.

Skupina starostov mala kompetentné orgány upozorniť na hroziaci dopravný kolaps. O ďalšom postupe by sa malo rokovať už nasledujúci pondelok.

Presný termín uzatvorenia Opileckej cesty nie je ešte známy. Po postavení nadjazdu bude cesta opätovne otvorená. Rýchlostná cesta R7 by mala byť sprejazdnená na jar 2020.

opilecka_cesta

Copyright © 2024 Šamorínčan