pondelok, 22. júl. 2024
spravy_2018_08_21-1024x683

Alexandra Hašková je novou posilou Piešťanských Čajok

30.8.2018, 17:35
Slávka Gáborová
Piešťanské Čajky, ŠBK

Talentovaná šamorínska basketbalistka Alexandra Hašková prestúpila z nášho ŠBK do tímu Piešťanské Čajky. 21-ročná Alexandra sa stala v uplynulom ročníku treťou najlepšou strelkyňou basketbalovej extraligy a patrí do širšieho kádra reprezentácie.

Alexandra basketbalovo vyrastala v ŠBK Šamorín.  V minulosti však reprezentovala Slovensko vo všetkých mládežníckych kategóriách.

„Možnosť hrať za Piešťanské Čajky vnímam ako novú výzvu a veľmi sa na to teším. Bude to pre mňa veľká zmena, ale myslím, že už bolo načase vyskúšať niečo nové. Verím, že mi v Piešťanoch pomôžu ešte viac sa basketbalovo posunúť, pretože rozhodne je čo zlepšovať. Veľmi sa teším na nový tím aj na spoluprácu s trénerom Kucsom, s ktorým som už mala tú česť v reprezentácii,“ povedala Alexandra pre webovú stránku Piešťanských Čajok.

S jej príchodom je nový klub spokojný.  „Sme veľmi radi, že sa nám podarilo angažovať ďalšiu slovenskú reprezentantku. Saša je veľmi ambiciózna a cieľavedomá hráčka a napriek mladému veku aj herne skúsená, keďže v Šamoríne odohrala veľa kvalitných zápasov,“ uviedla pre klubovú stránku generálna manažérka Čajok Bronislava Borovičková.

HaskovaAlexandra

Copyright © 2024 Šamorínčan