nedeľa, 26. máj. 2024
mateja bela

ZŠ Mateja Bela chce pre deti veselú a farebnú školskú jedáleň

11.1.2016, 20:06
Slávka Gáborová

Čo by ste povedali na to, keby žiaci ZŠ Mateja Bela jedávali za peknými a novými stolmi a sedeli na veselých farebných stoličkách?

Tí rodičia, ktorí videli jedáleň školy, by si to určite priali. Deťom by určite lepšie chutilo.

Aj preto sa ZŠ Mateja Bela prihlásila do II. ročníka Grantového programu Obnov si jedáleň alebo kuchyňu.

,,Naša školská jedáleň je už stará dáma a veľmi rada by sa obliekla do krajších “šiat“. Rada by videla nové stoly a stoličky– krásne, farebné a veselé!!! Ako rada by videla v očiach detí prekvapenie a radosť z príťažlivejšieho priestoru!!! Preto sa škola rozhodla prihlásiť do súťaže,” hovorí sa vo výzve školy, zverejnenej na stránke ludialudom.sk.

Pani riaditeľka Magdaléna Vajasová v tejto súvislosti poslala list aj všetkým rodičom, ktorých deti navštevujú ZŠ Mateja Bela.

,,Chcem na Vás obrátiť s prosbou o podporu, pretože úspech - teda víťazstvo v súťaži - môžeme dosiahnuť iba s vašou pomocou, prípadne pomocou Vašich priateľov,” píše sa v liste.

Do Grantového projektu Renáty Zmajkovičovej sa prihlásili desiatky zariadení z celého Slovenska. Vyhráva pritom projekt s najväčším počtom hlasov! Podľa pravidiel Grantu RZ má každý príspevok váhu jedného hlasu.

A aký je momentálny stav zbierky? Projekt ZŠ Mateja Bela podporilo k dnešnému ránu 131 darcov, ktorí prispeli sumou 561 €.

Výška najvyššieho daru dosiahla 50 eur a priemerná výška príspevku je 4,3 eura.

Vzhľadom k tomu, že súťaž vyhráva projekt s najvyšším počtom hlasov, je potrebné, aby sa súťaže zúčastnilo čo najviac rodičov a priateľov ZŠ Mateja Bela.

Dôležité je vedieť, že aj opakované platby z jedného účtu majú váhu len jedného hlasu!

V prípade, že by škola v súťaži uspela, mohla by získať grant na obnovenie jedálne až vo výške 5 000 eur.

,,Aby sme vedeli nakúpiť stoly a stoličky potrebujeme vyhrať prvé miesto. Získame tak 5 000 eur, ďalších 2 000 eur použijeme z fondu ZRPŠ,” hovorí riaditeľka školy.

V prípade, že by sa škole nepodarilo získať ani len minimálnu sumu pre realizáciu projektu, darované peniaze budú použité “na nákup nevyhnutných zariadení do kuchyne (sporák, troj-rúra, panvice).”

Podmienkou súťaže je, že dar môže byť poskytnutý výhradne bankovým prevodom prostredníctvom portálu ludialudom.sk.

Copyright © 2024 Šamorínčan