pondelok, 20. máj. 2024

Žene prekážali psy, chcela ich zabiť klincami

3.3.2020, 14:40
Slávka Gáborová

Policajti v Dunajskej Strede riešia prípad napichaného mäsa a mäsových výrobkov klincami. Prípad sme si prevzali od mestských policajtov aj spolu s podozrivou ženou.

Tej údajne mali vadiť psy, ponechené exkrementy po nich ale aj správania majiteľov domácich zvierat. Situáciu sa snažila riešiť po svojom. V košíku mala pripravené napr. slaninu, do ktorej napichala klince. Polícia už prípad preveruje v súvislosti s podozrením na prečin na týranie zvierat v štádiu pokusu.

Diaľniční policajti si preverili vodičov na diaľnici D1. V smere z Trnavy na Bratislavu, presne na obed namerali bratislavský Peugeot 3008. Vodič prekročil rýchlosť o 27 km/hod. Policajti ho zastavili a vodiča vyzvali, aby sa podrobil orientačnej dychovej skúške. V dychu mu namerali najskôr 0,63 mg/l a neskôr 0,50 mg/l. Obe hodnoty boli na jedno promile a policajti boli nekompromisní. 50 ročnému Bratislavčanovi zadržali na mieste vodičský preukaz a ďalšiu jazdu mu zakázali. Vodič  je podozrivý z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za čo hrozí v zmysle zákona trest odňatia slobody až 1 rok.

Piešťanskí dopravní policajti riešia nezvyčajný prípad. Koncom januára prijali oznámenie od 90 ročného muža z Piešťan, že bol účastníkom nehody. Lekárska správa poukazovala na ťažké zranenia, z ktorých sa pán liečil v nemocnici. Až po prepustení však vyhľadal políciu. Policajtom uviedol, že k nehode malo prísť začiatkom septembra, a to 3. 9. 2019 v čase od 12.30 – 13.00 h na parkovisku, na Ulici Nálepkovej v Piešťanoch. Neznámy vodič, na osobnom aute striebornej farby, ho mal pri cúvaní zraziť. Starší pán mal v tom čase tlačiť bicykel. Po zrážke vodič z miesta nehody odišel a dôchodcu previezli so zraneniami do nemocnice. Polícia v tejto súvislosti preveruje všetky informácie a okolnosti, za ktorých malo prísť k nehode.

Ak ste boli svedkom tejto udalosti, akékoľvek informácie nám môžete poskytnúť na čísle 158, nahlásiť osobne na najbližší útvar polície alebo nás kontaktovať do súkromnej správy cez fb sr – trnavský kraj.

Copyright © 2024 Šamorínčan