utorok, 16. apr. 2024
testovanie vojaci

Začala sa príprava odberových miest, prinášame ďalšie dôležité informácie

30.10.2020, 18:57
www.samorin.sk

Dnes, krátko po 15.00 hod. príslušníci ozbrojených síl zahájili prípravu odberových miest na celoplošné testovanie obyvateľov, ktorý sa uskutoční 31. októbra a 1. novembra 2020. V Šamoríne bude k dispozícii 9 odberových miest, ich umiestnenie a zoznam ulíc, ktoré pod jednotlivé odberové miesta spadajú, nájdete v našom článku - tu.

Odberové miesta budú otvorené v čase od 7.00 do 22.00 hod., avšak odbery v čase od 12.00 do 13.00 hod. a od 17.00 do 17.30 hod. sa nerealizujú.

Chceli by sme upriamiť Vašu pozornosť, že časový a abecedný rozpis testovania vydaný Ministerstvom obrany SR, ktorý bol zverejnený aj na našej webovej stránke, je len odporúčaním. V prípade, že odberové miesto, na ktoré sa dostavíte, je preplnené, môžete sa presunúť na iné. O aktuálnej situácii na jednotlivých odberových miestach v priebehu testovania sa môžete informovať aj na facebookovskej stránka Mesto Šamorín – Somorja Város, kde počas nasledujúcich dní aj naši obyvatelia budú môcť publikovať fotografie.

Webová stránka vytvorená rezortom obrany www.somzodpovedny.sk uvádza v súvislosti s testovaním podrobnú inštruktáž, podľa ktorej bude priebeh testu pozostávať zo štyroch krokov:
– občan sa po vstupe na odberné miesto preukáže občianskym preukazom; pracovník vyplní formulár potrebný na registráciu a odovzdá mu registračné číslo,
– po príchode k zdravotníckemu pracovníkovi dostane vreckovku a pôjde sa vysmrkať i odkašľať; po dezinfekcii rúk si odkryje nos i ústa a zdravotník vykoná jemnou tyčinkou výter z nosohltanu,
– po uskutočnení testu si nasadí rúško a bude nasmerovaný do vyhradeného a vydezinfikovaného priestoru, kde niekoľko minút počká na výsledok testu,
– zdravotnícky pracovník ho na základe identifikačného čísla zavolá a vypíše certifikát s výsledkom testu; v zatvorenej obálke má mať s certifikátom zároveň informácie, čo robiť v prípade negatívneho a pozitívneho výsledku.
Pred odberovým miestom je potrebné udržiavať dvojmetrové rozostupy. Vstup na miesto odberu by mal regulovať príslušník polície.

Všetky dôležité informácie, vrátane odkazu na aktuálne uznesenie Vlády SR č. 678 zo dňa 28. októbra 2020, nájdete na webovej stránke www.somzodpovedny.sk, v sekcii Najčastejšie otázky a odpovede.

 

Copyright © 2024 Šamorínčan