pondelok, 29. nov. 2021 - Vratko

Za nápad v krčme tri roky

23.10.2019, 12:10
Slávka Gáborová

Z areálu poľnohospodárskeho družstva v okrese Dunajská Streda zmizlo 45 vriec osiva kukurice a 700 l prípravku na ošetrenie rastlín. Hodnota ukradnutého materiálu predstavovala škodu za  takmer 36 300 Eur.

O naskladnenom osive  a postrekoch sa páchateľ dozvedel od muža v krčme. Keď zistil, že objekt nie je ani fyzicky, ani technicky strážený, skrsla v ňom myšlienka ukradnúť materiál a zarobiť si jeho predajom.

K objektu pristavil svoje auto, prekonal uzamykanie a osivo kukurice spolu s postrekom odtiaľ ukradol. Materiál uskladnil vo svojom neobývanom dome na konci dediny v okrese Galanta. Osivo kukurice v hodnote 3700 Eur sa obvinenému podarilo predať za 2 tisícky takmer ihneď. Avšak zohnať kupca na postrek už nebolo také jednoduché. Polícia väčšinu prípravku na ochranu rastlín zaistila a vrátila  majiteľovi.

Na základe zaistených stôp a zhromaždených dôkazov, ako aj priznania podozrivého, vyšetrovateľ obvinil 40 ročného muža z okresu Galanta zo zločinu krádeže. Vzhľadom na väčšiu spôsobenú škodu hrozí obvinenému odňatie slobody na 6 mesiacov a ž 3 roky.

osivo 4

Copyright © 2021 Šamorínčan