sobota, 13. júl. 2024
stk

V Slovnaft Cupe sa Šamorínčania postavia proti FK Poprad

11.10.2018, 17:19
Jakub Mihálik
Tibor Őry

Po stredajšom postupe sme sa vo štvrtok dozvedeli meno súpera, ktorý šamorínskemu tímu bude stáť v ceste do štvrťfinále.

Šanca na odvetu! Po tom, čo sme im v lige podľahli na domácej pôde 0:4, budeme mať v Slovnaft Cupe šancu na reparát proti FK Poprad! Rozhodol o tom štvrtkový žreb osemfinále slovenskej pohárovej súťaže. Favorit na postup z druhej ligy má vysoké ambície aj v pohárovej súťaži.

Rovnako však aj šamorínsky tím mieri v Slovnaft Cupe vysoko. Vo vzájomných súbojoch týchto dvoch tímov nie je nikdy núdza o góly, no v pohári to bude zrejme o inom. „V tejto fáze súťaže si každý tím uvedomuje svoju šancu na úspech. V osemfinále si už slabšieho súpera nemôžete vybrať, no Poprad je tím, ktorý chce hrať futbal, čo nám svedčí viac. Po poslednej domácej prehre im máme čo vracať a dúfam, že sa nám to aj podarí,“ komentoval žreb jeden z kapitánov mužstva Marián Štrbák.

Súboj sa odohrá v stredu, 24. októbra na šamorínskej pôde. Víťaz stretnutia sa prebojuje už do štvrťfinále, ktoré je na programe až na jar, v marci 2019. Víťaz Slovnaft Cupu si zaistí miestenku v predkole Európskej ligy.

Copyright © 2024 Šamorínčan