nedeľa, 19. máj. 2024
Screenshot_20191110-130045_Video_Player

Skvelý výkon a trojgólová výhra proti lídrovi!

10.11.2019, 14:35
Jakub Mihálik/ ŠTK Šamorín

Kalendárny rok 2019 sme uzavreli skvelým výkonom a výhrou proti Dukle Banská Bystrica v pomere 3:0.

Trojgólová výhra proti lídrovi z Banskej Bystrice je zároveň treťou výhrou v rade a tretím zápasom, ŠTK Šamorín strelil tri góly. Naoko jasný výsledok sa však nerodil ľahko.

Už v prvom polčase si naši hráči vypracovali dve-tri nádejné príležitosti, no vo finálnej faze neuspeli. V druhom polčase zahrával Martin Rymarenko pokutový kop, no jeho pokus brankár súpera vychytal. Keď už sa zdalo, že nám v nedeľu v Pomlé nebude súdené dať gól, Čunta z vnútra pokutového územia otvoril skóre. Krásne rýchle akcie na jeden dotyk pokračovali v našom prevedení aj po úvodnom zásahu. Desať minút pred koncom zvýšil Čunta na dvojgólový rozdiel a v samom závere Rymarenko dravým prienikom stanovil výsledné skóre zápasu na 3:0.

“V príprave na zápas sme sa zamerali na najsilnejšie stránky súpera, ktoré sa nám v zápase podarilo eliminovať. Dokázali sme použiť model, ktorý nám zabezpečil víťazstsvo. Hráči hrali vynikajúco, organizovane, tak nehrali ani v jednom z predošlých zápasoch. Za predvedený výkon si zaslúžia absolutórium,” nechal sa po zápase počuť tréner Ján Blaháč.

“My sme sa na zápas pripravovali ako na každý iný, no dnes nám to vyšlo stopercentne. Bojovali sme jeden za druhého a podarilo sa nám skórovať trikrát proti lídrovi súťaže, ktorý má vo svojom strede na druhú ligu nadštandardných hráčov. Nám sa ich podarilo zastaviť. Čo dodať…Škoda, že nasleduje zimná prestávka, keď sme sa rozbehli,” komentoval po zápase dvojgólový hrdina Jakub Čunta.

Zápasový program pre súťažný rok 2019 17. kolom skončil, hráči pokračujú v tréningoch najbližšie štyri týždne. Druholigové brány sa otvoria až v marci. V Pomlé to bola výborna bodka za turbulentným rokom 2019.

Hajrá Somorja!

ŠTK Šamorín – Dukla Banská Bystrica 3:0 (0:0)

Copyright © 2024 Šamorínčan