utorok, 30. nov. 2021 - Ondrej, Andrej

V Šamoríne sa uskutoční už tretí ročník Samaria Blues Festival

20.8.2019, 05:09
Slávka Gáborová

Headlinerom festivalu je harmonikár a spevák európskeho kalibru Mátyas Pribojszki (HU), ktorý vystúpi so skupinou P.P.B and friends (Šamorín).

Po dvoch úspešných ročníkoch (prvý na nádvorí paulánov Koruny) sa festival dostal definitívne na mapu bluesových festivalov na Slovensku. Na tretí ročník pripravila dramaturgia festivalu opäť zaujímavú skladbu kapiel a jednotlivcov.

Z Maďarska prídu Mátyás Pribojszki a skupina Jambalaya. Zo Slovenska to budú Joint Venture z Nových Zámkov a okolia a šamorínske kapely P.P.B and priatelia, Night Ride a Deep Voice Group.

Mátyas Príbojszki, ktorý pochádza z Békešskej Čabi (Békescsaba) má slovenských predkov a  patrí k uznávaným harmonikárom. Svetoznámy americký harmonikár Rick Estrin o ňom napísal, že by svojou impresívnou hrou a virtuozitou zatienil mnoho popredných amerických performerov.

'Jumping Matt' (Pribojszkeho umelecké meno) vystupoval a jammoval s mnohými hráčmi svetového mena ako Charlie Musselwhite (USA), Bob Margolin (USA), Duke Robillard (USA), Alex Schultz (USA), Howard Tate (USA), Guitar Shorty (USA), Otis Grand (UK), Carlos Del Junco (CAN), Herbie Goins (USA), Paul Lamb (UK), Andy J. Forest (USA), Tino Gonzales (USA) i Sirom Tom Jonesom.

Uznávaný britský harmonikár Steve Baker o ňom napísal: 'Matyas Pribojszki je jedným z najfajnovejších mladých vychodoeurópskych harmonikárov. Ovláda techniky tradičného i moderného poňatia bluesovej hry na ústnu harmoniku, s istotou v tóne, frázovaní a timingu. Je to človek, ktorého treba vidieť.'

Matt príde bez svojej sprievodnej skupiny. Skladby z jeho posledného CD albumu 'Dressed Up' zahrá so šamorínskym P.P.B and friends. Čerešničkou bude hráčske (i ľudské) stretnutie s harmonikárom Erichom Bobošom Procházkom na jednom pódiu.

Na hlavnom pódiu sa ďalej predstavia Joint Venture v strede s výborným Adym Kelemenom (spev, gitara) a kapelou  Jambalaya z Maďarska.

Prestávky na hlavnom pódiu vyplnia v klubovom priestore šamorínskí Night Ride s talentovanou speváčkou Kristínou Bölcs.

O afterparty sa s istotou o zábavu postarajú opäť šamorínski Deep Voice Group.

Vstupné predpredaj: 10 €, na mieste: 12 €

SAMARIA BLUES FESTIVAL 2019

Mozi klub, Bratislavská cesta 86/27, Šamorín

13.9.2019 o 19.30 hod.

59a7bee14c5e1452625834

Copyright © 2021 Šamorínčan