nedeľa, 21. júl. 2024

V dunajskostredskej pôrodnici chystajú deň otvorených dverí

4.9.2018, 13:39
Slávka Gáborová

Mamičky z Dunajskej Stredy a okolia môžu prísť spoznať prostredie, v ktorom privedú na svet svoje bábätko.

Nemocnica Svet zdravia Dunajská Streda totiž v stredu 5. septembra chystá pre verejnosť deň otvorených dverí svojho gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia.

Mamičkám personál nemocnice zodpovie všetky otázky, ktoré ich budú zaujímať a čaká ich aj bezplatné predpôrodné poradenstvo. Podujatie sa uskutoční od 9:00 do 14:00 h

Mnohé mamičky majú nedostatok informácií o ponuke pôrodnice a cítia strach z neznámeho prostredia. Počas dňa otvorených dverí im preto chceme ukázať naše priestory a môžu sa porozprávať s personálom, ktorý sa o nich bude starať a povzbudí ich. Dúfame, že im to pomôže prekonať obavy,“ hovorí riaditeľka Nemocnice Svet zdravia Dunajská Streda Sylvia Bock.

Mamičky si budú mať možnosť pozrieť pôrodnú sálu, novorodenecké oddelenie či nadštandardné izby. Sprevádzať ich pri tom bude vedúca pôrodná asistentka Éva Lapos, ktorá mamičkám povie viac aj o rôznych polohách pri pôrode, možnostiach tlmenia bolesti či odbere pupočníkovej krvi.

Certifikovaná lektorka Gabriela Haverová si zase pre mamičky pripravila bezplatné poradenstvo o psychofyzickej príprave na pôrod. S lektorkou môžu mamičky konzultovať svoje konkrétne problémy, ktoré ich trápia či podeliť sa o skúsenosti s inými mamičkami. Haverová povie viac aj o najčastejších problémoch v tehotenstve a o tom, ako ich riešiť. Mamičky sa tak môžu uistiť, či postupujú správne. K dispozícii budú mať zároveň aj rôzne pomôcky na cvičenie v tehotenstve, ktoré si môžu vyskúšať.

Deň otvorených dverí pre verejnosť organizuje dunajskostredská nemocnica po prvýkrát, dosiaľ mali mamičky možnosť pozrieť si pôrodnicu len v rámci individuálnych návštev. V prípade záujmu chce akciu nemocnica organizovať minimálne dvakrát ročne.

Podujatie odštartuje o 9:00 h v edukačnej miestnosti na kurz predpôrodnej prípravy na gynekologicko-pôrodníckom oddelení nemocnice a potrvá do 14:00 h. Pri odchode dostanú mamičky od nemocnice aj darček.

Pôrodnica v Dunajskej Strede získala tento rok v expertnom hodnotení pôrodníc prvenstvo v Trnavskom kraji. Prieskum pripravil Health Policy Institute (HPI) v spolupráci s portálom www.rodinka.sk

 

Copyright © 2024 Šamorínčan