pondelok, 20. máj. 2024
Trio Vizváry, Grilák, Müller v Šup Šup Music clube

Trio Vizváry, Grilák, Müller v Šup Šup Music clube

7.7.2020, 14:09
Oznam

Absolutna slovenská hudobnícka špička Eugen Vizváry a Juraj Griglák prináša so sebou mladého talentovaného hudobníka a bubeníka Mattiu Müllera, ktorý navzdory svojmu mladému veku (17 rokov) patrí medzi to najlepšie čo vyrastá na Slovenskej hudobnej scéne.

Počas vystúpenia tejto trojice hudobníkov zaznie najmä pôvodná autorská tvorba z pera Eugena Vizváryho, Juraja Grigláka, ale aj mladého Mattiu Müllera, ktorý je navzdory svojmu veku autorsky veľmi aktívny. Divákov čaká večer plný strhujúceho Fusion s pulzujúcou rytmikou vyplnenou pestrou a nápaditou hrou Eugena Vizvaryho a samozrejme nebudú chýbať ani exhibičné pasáže jednotlivých členov zoskupenia.

sup_sup740

 

Eugen Vizváry pochádza z hudobníckej rodiny a patrí k najvyhľadávanejším klaviristom v Slovenskej, Českej Republike, ale aj v EU a vo svete. Jeho hudobná činnosť spočíva v práci v hudobných štúdiach, komponovaním, aranžovaním, pôsobí ako producent a doprevádza popredných Slovenských a Českých umelcov.

Spolupracuje s hudobníkmi ako Poogie Bell, Chris Hemingway, Oskar Rózsa, Martin Valihora, David Hodek, Anita Soul, Michal Bugala, Štefan Bugala, Rytmus, Juraj Griglák, Eric Marienthal, Mark Kelley, Kim Davis, Vivian Sessoms, Oldo Petráš, Marian Čekovský, Miroslav Žbirka, Ivan Vereš, Nela Pocisková, Robo Opatovský, David Koler, Robo Papp, Robert Vizvári, Daniel Salontay, Radovan Tariška, Ondrej Štveráček, Juraj Burian, Emil Frátrik, Eugen Botoš a mnohí iní…

Juraj Griglák pochádza z hudobníckej rodiny. Študoval kontrabas na Konzervatóriu v Bratislave (1978-84) a v rokoch 1987-91 pokračoval v štúdiu kontrabasu na VŠMU v Bratislave. V roku 2000 nahral svoje prvé CD Bass Friends na ktorom hrá vynikajúci gitarista z New Yorku Ron Affif. V roku 2014 nahral svoje druhé sólove CD Time to Fly na ktorom hosťuje bubeník Poogie Bell a trubkár Patches Stewart. Album získal Cenu ESPRIT ako najlepší džezový album na Slovensku za rok 2015. V roku 2017 vydáva tretie CD Juraj Griglák & Company feat.Bobby Sparks, Poogie Bell, Chris Hemingway. V súčasnosti vedie svoj projekt Juraj Griglák & Company. Príležitostne spolupracuje s newyorskym gitaristom Ronom Affifom, Frank McCombom. Je členom Poogie Bell Bandu s ktorým absolvoval európske turné niekoľko krát.

Mladý slovensko-taliansky hudobník, bubeník Mattia Muller (17r) prežil detstvo striedavo v Taliansku a na Slovensku. V Taliansku navštevoval špecializovanú školu l’Accademia Musicale Italiana di Monza, kde dostal renomovaného učiteľa Andrea Quattrini jedného z popredných bubeníkov talianskej jazzovej scény. Je žiakom Bratislavského Konzervatória, kde študuje melodické bicie nástroje u prof. Petra Kosorína (člen SOSR a SF). K jazzu a hraniu na bicích ho viedli aj renomovaní slovenskí bubeníci ako Peter Szapu, Michal Fedor a momentálne svetovo uznávaný hudobník David Hodek.

Mattia je úspešný aj ako študent strednej školy (v marci roku 2019 vyhral celo Slovenskú medzi konzervatoriálnu súťaž hráčov na bicie nástroje a to tak bicie ako aj melodické a stal sa tak absolútnym víťazom súťaže, vedúci poroty bol Štefan Bugala.) Od svojich 12r účinkoval s profesionálnymi hudobníkmi rôznych žánrov napr. Peter Lipa, Oskar Rózsa, Erich BOBOŠ Procházka, Martin Gašpar, Viktor Hidvégy ml., Martin Bereza, Gabriel Jonáš, Michal Dočolomanský ml..

Copyright © 2024 Šamorínčan