streda, 28. feb. 2024
stk

Tréner Leal: Ideme nad Prešovom vyhrať

31.8.2018, 14:50
Jakub Mihálik
Tibor Őry

V rámci siedmeho kola druholigovej súťaže privíta v sobotu šamorínsky tím najstarší klub na Slovensku, Tatran Prešov.

Šarišania v minulom ročníku vypadli z Fortuna ligy a pred sezónou prešli výraznou prestavbou kádra, keď príležitosť dostali najmä mladí odchovanci klubu. Tí zatiaľ pre Tatran vybojovali sedem bodov, o bod menej ako má v tabuľke STK.

Prešovčania dva razy po sebe prehrali, keď tesne nestačili na Žilinu a Komárno. Napriek horšej bodovej bilancii, akou sa môžu pochváliť Šamorínčania, má prešovský tím pozitívnu bilanciu skóre 10:7.

Domácich hráčov stáli dve prehry na ihriskách súpera v pomere 0:3 (Lipt. Mikuláš a Petržalka) lepšie skóre, no štyri body z predošlých dvoch zápasov znamenajú, že s ôsmimi bodmi okupujeme pred kompletným siedmym kolom deviatu priečku.

„Tabuľka je veľmi vyrovnaná, preto my musíme na domácej pôde vyhrávať. Každé bodové zaváhanie totiž znamená prepad v tabuľke. Aj proti Prešovu chceme ísť za víťazstvom. Naša hra sa zlepšujeme, ak zužitkujeme naše príležitosti, verím, že vyhráme,“ vyjadril sa pred zápasom tréner Gustavo Leal.

Cez týždeň jeho tím riešil viaceré menšie či väčšie zdravotné indispozície, no v sobotu by mala byť s výnimkou Romana Sablera väčšina kádra k dispozícii.

„Súťaž je dlhá, je prirodzené, že v jej priebehu dochádza k absenciám. Niektorí hráči ako Mário Almaský či John cez týždeň pauzovali, naopak Juraj Pančík a Vlado Pončák sa vrátili do tréningu, hoci ešte do zápasu nezasiahnú. Budovali sme káder tak, aby sme mali dostatok kvalitných hráčov a s takýmito situáciami sa vysporiadali. Prišli aj ďalší, noví chalani, takže do zápasu ideme s cieľom vyhrať,“ uzavrel tréner.

stk_presov

Copyright © 2024 Šamorínčan