nedeľa, 14. júl. 2024
automobile-1845650_1920

Toto je adresované tzv. šamorínskym taxislužbám

28.8.2018, 14:54
D. V.
Pixabay

Tento text je súčasťou blogu www.samorincan.sk, nie je však jeho redakčným obsahom.

Šamorín oficiálne obsluhujú, myslím si, tri  či štyri taxi služby. Respektíve všetky sa deklarujú ako šamorínske, no zákazky v rámci Šamorína nie sú v podstate v ich záujme.

Som obyvateľkou Šamorína a do určitej doby, kým to tieto taxi služby umožňovali, som bola aj ich celkom častým užívateľom. Žiaľ, z mojej skúsenosti (a ako zisťujem, nie som sama), musím konštatovať, že za posledný rok až rok a pol, taxíky v meste, Šamorínčanom neslúžia.

Ak sa Vám podarí niektorej taxi službe dovolať a ešte máte aj to šťastie, že Vám telefón dvihnú, len málokedy sa stane, že po vyslovení požiadavky na odvoz v rámci Šamorína, Vašu objednávku aj príjmu.

Najčastejšie si následne vypočujete, že sú na ceste do Bratislavy, alebo niektorej z dedín v okolí Šamorína a k dispozícií budú najskôr za hodinu. Chápem, že zaujímavejšia finančná zákazka je tá mimo Šamorína, ale prečo je taxík „obsadený“ až po vypočutí si zákazníka?

Priemerná cena 3 až 4 € za 5 minútovú jazdu v Šamoríne nie je zaujímavá? Kde sú tie časy, keď stál taxík 2 € a nemal problém so žiadnou krátkou trasou?

Ak porovnám ceny v iných, väčších mestách, je na druhej strane taxík v Šamoríne veľký luxus, napriek tomu sme ochotní ho platiť, ale asi nie je komu...  (bratislavská 5 € taxi služba, Prievidza 1,66 € po celom meste, Žilina 3 € v meste, Nitra 2,50 €, Piešťany 2 € atď...)

Žiaľ, ich spoľahlivosť a dostupnosť sa ale netýka len krátkych trás v rámci Šamorína. Keď už nie sú zaujímavé krátke trasy do 5 €, je zaujímavé, že im nezáleží ani na objednávkach do Bratislavy.

Predovšetkým teraz, cez dovolenkové obdobie, kedy sa taxíky využívajú v nočných hodinách na odvoz na letisko, je zarážajúce, že vopred (cez deň) dohodnutý taxík buď mešká alebo vôbec nepríde. V lepšom prípade po urgencii príde, v horšom a dosť nepríjemnom, ani len nezdvihne telefón. A nedvíhajú ani ďalšie čísla šamorínskych taxi služieb...

Stáť na ulici o 2.00 ráno, čakať na neprichádzajúci objednaný taxík, zúfalo sa snažiť dovolať ďalším taxi službám, žiaľ bezúspešne.... čas beží, predstava, že nestihnete lietadlo.... Žiadna príjemná skúsenosť.

Chápem, že Šamorín je, na uživenie sa z taxi služby, malý. Ale bolo by voči nám, Šamorínčanom, férové, keby sa taxi služby buď nedeklarovali ako šamorínske a priamo vystupovali len ako medzimestské, a my sa vrátime do doby, kedy tu taxíky vôbec nefungovali a každý sa musel zariadiť podľa toho, alebo ako šamorínske sa aj budú správať.

Obyvateľka Šamorína, z pochopiteľných dôvodov neuvediem meno, aby k nám niekedy nejaký taxík aj prišiel.

 

Copyright © 2024 Šamorínčan