štvrtok, 25. júl. 2024

Tip na víkend: OKTAGON PRIME v Šamoríne nebude len o sexi gladiátoroch!

13.2.2020, 09:54
Slávka Gáborová

Najväčšia československá organizácia, ktorá usporadúva turnaje zmiešaných bojových umení (MMA) a fenomén poslednej doby - OKTAGON MMA zavíta dňa 15. februára 2020 po prvýkrát do Šamorína. V olympijskom centre centre x-bionic® sphere divákom ponúkne spolu napínavých 12 zápasov. Vidieť naživo budete môcť nielen sexi novodobých gladiátorov, ale aj krásne, odvážne ženy, ktoré sa rozhodli postaviť tvárou v tvár strachu z fyzického kontaktu.

Zmiešané bojové umenia sa na Slovensku tešia rastúcej popularite. „Jednoznačne ide o najnáročnejší šport na svete, ktorý predstavuje akýsi protiprúd k súčasnému stavu spoločnosti, ktorá sa bojí fyzického kontaktu a ktorej chýba fyzická aktivita v pozitívnom aj negatívnom zmysle slova,“ približuje Ondřej Novotný, jeden zo zakladateľov organizácie OKTAGON MMA. Priaznivci bojových športov sa tak v sobotu, dňa 15. 2. 2020 dočkajú o 18:00 hodine ďalšieho vydania zo série OKTAGON PRIME, s poradovým číslom 3.

Zaujímavosťou OKTAGON PRIME 3 bude miesto konania. Ring bude totiž postavený priamo na kolbisku jednej z najväčších a najkrajších jazdeckých skokových hál v Európe. Na prvý pohľad ide o neštandardné riešenie, keďže v halách obvykle trénujú kone a musí tu byť špeciálny pieskový povrch vyslovene pre ich potreby. „Máme systém, ako za 24 hodín vytvoriť z jazdeckej haly presne to, čo podujatie typu OKTAGON PRIME potrebuje. Na plochu vieme po jej prekrytí posadiť až 2000 ľudí a zabezpečiť inštaláciu akéhokoľvek osvetlenia, ozvučenia či veľkoplošnej obrazovky alebo kocky,“ garantuje Alexander Nálepka, Security & Safety Manager z x-bionic® sphere. „Určite tu nejaké náznaky toho, že sa podujatie odohráva na kolbisku budú, no detaily si zatiaľ necháme pre seba, aby sme návštevníkov mohli prekvapiť. Bude to príjemná čerešnička na torte,“ dodáva Alexander Nálepka.

Sobotňajší program bude pozostávať z 12 zápasov, v ktorých sa predstavia bojovníci aj bojovníčky. „Za pozornosť bude bezpochyby stáť zápas Gábora Borárosa, ktorý je veľmi dôležitý pre jeho ďalšiu kariéru. Čaká nás aj finále projektu Y, ktorý už vyše roka mapuje vývoj "obyčajných" žien, ktoré sa rozhodli zmeniť svoj život a vstúpiť do klietky. V druhom ženskom zápase sa proti sebe postavia dve výrazné postavy show OKTAGON Výzva IV,“ prezrádza časť programu Ondřej Novotný. „V hlavnom predzápase večera sa stretne Ľudovít Klein s poľským veteránom UFC Lukaszom Sajewskim a hlavný zápas prinesie bitku o titul ľahkej váhy organizácie OKTAGON MMA, v ktorej si zmerajú sily, skúsený Miroslav Štrbák a poľský "dynamit" Mateusz Legierski. Vôbec prvýkrát sa tak šampiónom OKTAGONu môže stať zahraničný zápasník,“ dodáva Novotný na záver.

Ženy, ktorým patrí obdiv za odvahu a ktoré v sobotu zabojujú v klietke Oktagonu:

  • Eva Borodáčová
  • Ivy Hašková
  • Lucia Krajčovič
  • Michaela Dostálková

Veľký a emóciami nabitý zážitok umocní skvelá atmosféra a prepracovaná audiovizuálna show. Návštevníci sa môžu tešiť na veľký večer v areáli x-bionic® sphere v Šamoríne.

Viac informácií o podujatí a vstupenkách možno dohľadať na www.x-bionicsphere.com alebo www.oktagonmma.cz.

Copyright © 2024 Šamorínčan