štvrtok, 19. máj. 2022
DSC_03231 1

Tip čitateľa: Takto vyzerá cesta k Dunajskej cyklotrase

2.2.2016, 19:32
Slávka Gáborová

Náš čitateľ nám poslal do redakcie fotografie z Rybárskej cesty v úseku pri zadnej bráne do areálu x-bionic sphere (Elements Resort).

,,Pravidelne využívam cestu, ktorá vedie k medzinárodnej Dunajskej cyklotrase, hrádza Hrušovskej zdrže, ktorú naše mesto propaguje. Už mi však nedalo, aby som nevyjadril svoje rozhorčenie nad stavom cesty. V lete obrovské kúdoly prachu a keď zase naprší, tak nákladné autá cestu zanesú blatom,” napísal čitateľ Šamorínčana.

,,Tento stav trvá minimálne od začiatku roka 2015. Pýtam sa, pre koho je vlastne určená táto cesta, a do kedy budeme musieť znášať tento stav,” pokračuje čitateľ.

Znečistenie súvisí so stavebnými prácami v areáli x-bionic sphere. Komplex by mal byť dokončený nasledujúci rok.

Požiadali sme o vyjadrenie aj spoločnosť x-bionic sphere.

„Rybársku cestu pravidelne čistia počas dňa naši zamestnanci. Vo večerných hodinách sa cesta čistí i za pomoci cisterien. Obyvateľom Šamorína sa ospravedlňujeme za vzniknuté nepohodlie. Počas stavebných prác sa stáva, že napriek všetkým snahám o udržanie čistoty na spomínanej komunikácii je cesta zanesená blatom a to najmä v týchto dňoch, kedy je zlé počasie,“ povedal Senior PR manažér x-bionic® sphere Martin Simonides.

DSC_03281 1

Copyright © 2022 Šamorínčan