nedeľa, 21. júl. 2024
Timea Sujová: Nie je dôvod na paniku

Timea Sujová: Nie je dôvod na paniku

22.10.2019, 07:43
Basket.sk

V kolónke víťazstiev pri Šamoríne od začiatku sezóny svieti nula. Extraliga má pritom za sebou už štyri kolá. Zverenky trénera Alberta Diósiho najprv doma tesne nestačili na Young Angels Košice, potom prišla prehra proti nováčikovi Dubček Bratislava a Ružomberku a v sobotu boli nad sily Šamorínčaniek aj  Piešťanské Čajky.

„Určite sme odohrali dva dobré zápasy proti Košiciam a Ružomberku a jeden katastrofálny proti Dubčeku. Stretnutia ukázali, kde máme najväčšie rezervy a na tom treba začať pracovať. V príprave nestihnete všetko natrénovať, takže je v poriadku, že sú v našej hre chyby, len ich treba časom odstrániť, aby sme sa vedeli posunúť,“ skonštatovala pre basket.sk najproduktívnejšia a najskúsenejšia z kádra Timea Sujová. „Trápi nás doskok a trošku chýba prirodzená agresivita a bojovnosť,“ doplnila.

Od Šamorínu sa po minulosezónnom bronze očakávalo viac. Tím však prešiel výraznými zmenami a v kádri z uplynulého ročníka zostala len hŕstka.

„Z báb, ktoré hráme spolu už tretiu sezónu, zostala len Simona Marcová, Júlia Lelkesová a ja. Veronika Dulová k nám prišla minulý rok v lete a Petra Škublová až v zime. Martina Letková laboruje so zranením kolena, Laura Horvátová má do decembra študijné povinnosti v zahraničí, Barbara Lelkesová začala trénovať po ročnej pauze po operácii členka. Máme štyri úplne nové hráčky, ktoré sú v základnej rotácii a z nich Žofia Zárevúcka je s nami iba dva týždne. Je ťažké hneď začať hrať dobre a tak ako chceme, keďže basketbalistka prišla z iného družstva s inými návykmi,“ ozrejmila nám zmeny 35-ročná Sujová.

„Najprv nové hráčky musia pochopiť, čo od nich chceme a aké sú obranné pravidlá. Následne to trénovať, aby sa im to automatizovalo a potom to budeme vedieť aplikovať aj v zápasoch. Je to prirodzený proces, ktorý potrebuje len viac času. Pevne však verím, že budeme tam, kde chceme byť.“

Keď si to zhrnieme dokopy, toto sú veci, ktoré Šamorínu chýbajú k vytúženým víťazstvám: „Skúsenosti a zohratosť v obranných aj útočných činnostiach. To však príde časom, takže potrebujeme len trpezlivosť a dôslednosť a budeme sa posúvať,“ verí Sujová.

Práve manželka Juraja Suju, reprezentačného trénera žien a MBK Ružomberok, spoločne s Romanou Vyňuchalovou ťahali tím v minulej sezóne k bronzovým medailám. Druhá menovaná sa však po sezóne rozhodla ukončiť kariéru.

„Určite je jej absenciu cítiť, veď patrila medzi najlepšie podkošové hráčky. Hlavne v obrannej činnosti je to pre nás citeľné. Vedeli sme však, že Romana končí a tak to vôbec neriešime. Od začiatku prípravy sa staráme len o aktuálne družstvo, aby hra bola prispôsobená hráčkam, ktoré máme momentálne v kádri. Tím hrá bez nej inak, ale to je samozrejmé a nemusí to byť vôbec zlé,“ nádeja sa Sujová.

Napriek trom prehrám je nálada v Šamoríne dobrá. „Sme dobrý kolektív. Vieme, že máme pred sebou ešte veľa práce,“ vysvetlila nám ďalej Timea Sujová.

Viac si môžete prečítať TU.

 

 

Copyright © 2024 Šamorínčan