štvrtok, 25. júl. 2024
DSC_5980-1024x681

Nepríjemný debakel Šamorínčaniek v Ružomberok

8.3.2020, 11:12
basket.sk, MBK Ružomberok, red
MBK Ružomberok

V sobotňajšom 19. kole utrpeli naše dievčatá v Ružomberku krutú prehru. O 55 bodov! Do konca základnej časti ženskej extraligy zostávajú odohrať už len dve kolá. So šiestimi víťazstvami a 12 prehrami sa ŠBK Šamorín nachádza v extraligovej tabuľke na štvrtej priečke.

MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín 86:31 (51:12)
Najviac bodov: Jackovecova 20, Stašová 18, Dudášová 16 – Sujová 20, Marcová 6, Burianová 3, 400 divákov.

 Tri zaujímavosti zápasu:

  • Prvá štvrtina 26:4, druhá 25:8, so Šamorínom to vyzeralo biedne najmä prvý polčas, kedy Ružomberčanky natiahli náskok aj vďaka 20-bodovej šnúre na 36:4.
  • Za Šamorín skórovali len štyri (!) hráčky, pričom Sujová dala takmer dvakrát toľko bodov (20), ako všetky tri ostatné spolu (11).
  • Priepastný je nielen dvojnásobný rozdiel v streleckej úspešnosti (54%:25%), ale aj skutočnosť, že Šamorín za celý zápas hádzal len jediný trestný hod.

Povedali po stretnutí:

Juraj Suja, tréner Ružomberka: „Odohrali sme dobrý zápas, aj keď tam bolo veľa vecí, ktoré chceme robiť inak. Som šťastný, že sme po dlhej dobe mali k dispozícii všetkých osem žien, preto som dnes nedal šancu mladým z babám z lavičky, lebo sa potrebujeme pred playoff zohrať čo najviac v kompletnej zostave. Trápi ma počet stratených lôpt, s tým nie som spokojný, rovnako ako s tým, že sme nehrali naplno do poslednej sekundy, bez ohľadu na rozdiel skóre. Zopakujem však, bol to z našej strany kvalitný výkon, stále však máme čo zlepšovať.“

Albert Diósi, tréner Šamorína: „Bolo vidno, že súper bol lepší. Gratulujem rozhodcom, ako pískali. To ukazuje ich úroveň a odbornosť. Prezrádzajú sa, na akej úrovni sú. Ružomberok bol kolektívne aj individuálne lepší, my sme hrali slabo a nevydržali sme. Rozdiel v skóre je adekvátny a zaslúžený.“

 

Copyright © 2024 Šamorínčan