nedeľa, 21. júl. 2024
Tamás Németh: Šamorín je moja srdcovka

Tamás Németh: Šamorín je moja srdcovka

20.9.2018, 13:51
Jakub Mihálik
Tibor Őry

V úvodných kolách sa na ihrisku objavoval len sporadicky a po septembrovom príchode nových hráčov ako Peu, Knotek či Viola, sa zdalo, že mu hrací čas bude len ubúdať.

Napriek tomu sa letná posila, ešte len 19-ročný Tamás Németh, v predošlých troch zápasoch udomácnila v základnej zostave šamorínskeho tímu a napriek nepriaznivým výsledkom je jedným z pozitívnych prekvapení.

„Keďže máme široký káder, v ktorom je veľká konkurencia, každý hráč musí ukázať svoje prednosti a čakať na svoju šancu, aby sa mohol prezentovať svojim futbalom. Za dôveru, ktorú som od trénerov dostal, som veľmi vďačný a zároveň cítim záväzok, aby som na každom tréningu a zápase ukázal, že do zostavy patrím,“ prezradil samotný hráč.

Ten v lete prišiel do nového prostredia v Šamoríne z dorastu Slovanu, kde strávil spolu deväť rokov. „Každý futbalista skôr či neskôr musí zažiť zmenu. Prechod z dorastu k mužom je najdôležitejší krok v kariére a až od toho momentu sa môže hovoriť o skutočnej kariére. Až odteraz to začína byť zaujímavé,“ dodáva s úsmevom 19-ročný univerzál stredu poľa.

V Šamoríne našiel výborné prostredie, plné mladých i skúsenejších hráčov. „Všetci ma okamžite prijali do tímu, vychádzam s nimi na ihrisku i mimo neho. Dúfam, že si spolu vytvoríme pekné spomienky,“ verí futbalista z neďalekých Lehníc, ktorého si rýchlo obľúbil aj šamorínsky divák.

„Určite cítim, že si ma fanúšikovia obľúbili, pretože som z „vedľajšej“ dediny, z toho istého regiónu. Šamorínsky futbal vnímam inak, je to moja srdcovka, keďže som chodieval na zápasy Áčka už keď som bol malý chlapec a vždy som STK fandil. Osem rokov som chodil do Šamorína do školy, takže ma vždy poteší, keď na zápase vidím známe tváre,“ vysvetlil Tamás.

Ten neobišiel ani súčasnú tabuľkovú situáciu STK. „Po deviatich kolách sme tam, kde sme, ale všetci veríme, že sa odrazíme vyššie, pretože na také pozície nepatríme. Chýba nám efektivita, potrebujeme v každom zápase byť absolútne koncentrovaní, keďže súperi každú jednu chybu potrestá. Veríme vo vlastné sily. Ja osobne chcem pomáhať mužstvu a klubu posunúť sa vyššie, výkonnostne, ale aj výsledkovo,“ uzavrel Tamás Németh.

Hajrá Somorja!

tamas_nemeth

Copyright © 2024 Šamorínčan