sobota, 10. jún. 2023

Svetový šampionát v strednom triatlone sa uskutoční v Šamoríne aj nasledujúce roky

1.8.2017, 08:33
Slávka Gáborová

CHALLENGE FAMILY s potešením oznamuje, že rezort x-bionic sphere v Šamoríne bude počas nasledujúcich troch rokov hostiť podujatie THE CHAMPIONSHIP. Trojročnú licenciu získal x-bionic sphere po úspešnom a profesionálnom zorganizovaní premiérového The Championship 2017.

Výkonný riaditeľ CHALLENGE FAMILY, Zibi Szlufcik: „Tohtoročné preteky The Championship nastavili latku tak vysoko, že najlepšou účasťou profesionálnych športovcov v histórii stredného triatlonu vytvorili nový štandard v tejto disciplíne. Výsledkom bol ohromujúci finiš v mužskej, ako aj v ženskej kategórii. The Championship 2017 považovali športovci a diváci za obrovský úspech práve vďaka výbornému zázemiu, ktoré areál x-bionic sphere poskytol. Preto sme považovali za vhodné, aby sa toto podujatie aj naďalej konalo v x-bionic sphere.“

The Championship 2018 sa uskutoční 2. a 3. júna 2018. Aj v tomto ročníku bude platiť nové pravidlo 20 metrového hákového pravidla na cyklistickej trati, ktoré prvý raz zaviedli práve v x-bionic sphere.

„Snažíme sa načúvať požiadavkám pretekárov a uznali sme, že zachovanie férovej súťaže, je neodmysliteľnou súčasťou CHALLENGE FAMILY a novým posolstvom The Championship,“ dodal Szlufcik.

Aj budúci rok budú môcť nadšenci triatlonu naživo sledovať túto prestížnu súťaž na oficiálnej stránke podujatia a v médiách. Preteky budú komentované profesionálnymi komentátormi, špecializujúcimi sa na triatlon. Informácie o aktuálnom dianí a výsledkoch sa tak dostanú k verejnosti nie len na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Trasa súťaže je navrhnutá tak, aby boli štart, depo a cieľová rovina umiestnené v areáli x-bionic sphere. Väčšina bežeckej trasy sa nachádza priamo v rezorte a obsahuje úseky s rôznymi povrchmi, vrátane trávy, asfaltu, piesku a štrku. Tým vytvára jedinečný zážitok pre športovcov a rovnako pre divákov.

Generálny riaditeľ x-bionic sphere Richard Ungerhofer: „Sme nadšení, že sa CHALLENGE FAMILY rozhodli vrátiť do x-bionic  sphere. Je to potvrdenie spokojnosti športovcov z celého sveta, ktorým náš rezort vytvoril prvotriedne zázemie. Tešíme sa na nasledujúce tri ročníky!“

Autor myšlienky x-bionic sphere Mario Hoffmann: „Sme veľmi radi, že môžeme znova organizovať The Championship v x-bionic sphere. Tohtoročný úspech nás postavil pred novú výzvu. Usporiadať toto podujatie ešte lepšie a prekonať očakávania športovcov a verejnosti. Veríme, že účasť športovcov a divákov bude budúci rok ešte vyššia, ako tento rok.  The Championship 2018 by si nemal nikto nechať ujsť.“

Účastníci tohtoročného The Championship 2017 vyjadrili vo svojich vystúpeniach spokojnosť so zázemím, aké im x-bionic sphere poskytol. Svojim 50 m vonkajším bazénom, 25 m vnútorným bazénom, trojposchodovou posilňovňou, atletickým oválom, kľudným prostredím a polohou hneď pri Dunaji vytvoril im x-bionic sphere vytvoril zázemie na svetovej úrovni.

Profesionálni triatlonisti budú v strednom triatlone pretekať 3. júna 2018 a 2. júna sú naplánované sprievodné podujatia pre verejnosť, priateľov a rodiny, ktoré pricestujú so športovcami.

 

Copyright © 2023 Šamorínčan