sobota, 25. sep. 2021 - Vladislav

“Super mama” Radka Kahlefeldt Vodičková excelovala na majstrovstvách sveta

4.6.2019, 07:57
Vladimír Gábor

Česká triatlonistka Radka Kahlefeldt Vodičková sa na pretekoch The Championship 2019 v slovenskom Šamoríne umiestnila na 2. mieste.

Na šampionáte, na ktorom štartovali atléti z viac ako 60 krajín, v ženskej kategórii PRO WOMAN zviedla so súperkami nádherný boj a spojila raz opäť domáce slovenské a české publikum.

“Tieto preteky pre mňa veľa znamenajú. Je úžasné vrátiť sa na to isté miesto, vidieť tých istých ľudí. V Šamoríne sa cítim ako doma, je to predsa len susedná krajina. Vždy sem cestujem s rodinou, podporujú ma a je tu skvelá atmosféra,” potvrdila atlétka českého pôvodu aktuálne žijúca v Austrálii.

S časom 4:05:37 sa oproti výsledku z minulého roku zlepšila o jedno miesto a viac ako 5 minút. ”Keďže minulý rok som celkovo skončila tretia, snívala som o tom, že aj tento rok sa dostanem na pódium.”

Preteky v slovenskom olympijskom centre X-bionic Sphere v Šamoríne začali prvou disciplínou plávanie na 1900 metrov. Napriek silnejšiemu prúdu a studenej vode sa jej plávalo dobre. “Som zvyknutá plávať aj v divokých vodách, dôležité je ísť záber za záberom a správne dýchať.” Z vody vyšla po 26 minútach a 44 sekundách na druhom mieste. “Keď som zosadla z bicykla po 90 kilomtreoch a zistila som, že som na 4. mieste, povedala som si, že štvrtá zostať nechcem.” Práve v disciplíne beh, ktorá je jej najobľúbenejšou, sa jej pár kilometrov pred cieľom nakoniec podarilo prebojovať na druhé miesto.

Na podujatí The Champions Challenge Šamorín pretekala už tretí krát. “Prvý rok som bola trocha tehotná, minulý rok som mala bábätko a tentoraz tu mám malé vystrájajúce dieťa.”

Od narodenia dcérky Ruby v januári minulého roka jej inak ako “super mama” už nik ani nepovie. “Označujú ma tak častejšie ako atlétku. No pre mňa je super mamou každá, ktorá má bábätko - ja mám len iné zamestnanie,” vysvetľuje. 11 týždňov po pôrode vyhrala na pretekoch na Filipínach aj kvôli tomu, že trénovala počas celého tehotenstva a po ňom nabiehala na športové tempo veľmi skoro, ale postupne. “Treba počúvať svoje telo, to je základné pravidlo. Platí aj po pôrode.”

Manžel, austrálsky atlét Brad Kahlefeldt, ju aj s dcérkou v náručí pozoroval ako preberá ocenenie na pódiu. Minulý rok v rámci pretekov na Slovensku strávila v Európe len tri týždne, tento rok sa plánujú zdržať 4 mesiace a zúčastniť sa viacerých pretekov. V Českej republike je môžeme vidieť pretekať už 27. júla na Challenge Prague.

Copyright © 2021 Šamorínčan