nedeľa, 14. júl. 2024
Športový riaditeľ FC ŠTK Csaba Horváth: Nie je dôvod na paniku

Športový riaditeľ FC ŠTK Csaba Horváth: Nie je dôvod na paniku

19.9.2019, 07:42
Jakub Mihálik/ ŠTK Šamorín
Tibor Őry

Mladý šamorínsky tím má po deviatich kolách na konte šesť bodov.

Herne nádejne, výsledkovo nedostatočne. Zatiaľ... Asi takto by sa dal charakterizovať vstup do sezóny v podaní ŠTK Šamorín pred tým, ako uzavrieme prvú tretinu odohratých zápasov.

Aj v nedeľnom zápase proti MFK Ružomberok B si tím, vedený trénerom Branislavom Sokolim, dokázal vypracovať dostatok príležitostí, no doplatil na nedôraznú koncovku a neskúsenosť v obrannej fáze. Po deviatich kolách mu tak patrí pozícia v zostupovej zóne, s päťbodovou stratou na prvú nezostupovú priečku. Práve od 12. miesta sú tímy bodovo natlačené.

“Dôležité je nestratiť kontakt s tímami v strede tabuľky,” myslí si prezident a zároveň športový riaditeľ klubu, Csaba Horváth. Ako každý zúčastnený na zápase, aj on by si vedel predstaviť v predošlom zápase celkom iný výkon: “Treba povedať, že takmer všetci hráči hrali pod svoje možnosti. Predviedli sme najslabší výkon v doterajších domácich zápasoch,” nešetrí kritikou do vlastných radov, no zároveň dodáva: “Stále nie je dôvod na paniku. My sme v klube rozbehli projekt, ktorý má dlhodobé vízie. Keď sme s partnerom z DAC rozprávali o nastavení fungovania spolupráce a pri skladaní kádra, vedeli sme, že výsledky neprídu hneď. Pri presadzovaní cieľov projektu musíme byť trpezliví. V nedeľu sme nastúpili so základnou zostavou, ktorej vekový priemer bol 19,6 roka, najstarším v drese ŠTK bol 23-ročný Čunta. Piati z nich boli minulý týždeň v užších či širších nomináciách mládežníckych reprezentácií. Veríme, že z dlhodobého hľadiska sa nám táto investícia do mladých hráčov vráti, hoci teraz možno výsledky neprichádzajú.”

Druholigový pelotón čaká na jeseň ešte osem zápasov. Päť z nich odohráme na domácom ihrisku. V tých najbližších sa stretneme postupne s Púchovom a Slovanom Bratislava B, nováčikmi súťaže a zároveň tímami, ktoré po úvode sezóny môžeme označiťza výkonnostne podobné celky.

“Body musíme zbierať doma i vonku. Najlepšie už v tých najbližších zápasoch,” vyzýva Csaba Horváth.

Hajrá Somorja!

csaba_horvath

Csaba Horváth má za sebou úspešnú futbalovú kariéru.

Copyright © 2024 Šamorínčan