sobota, 20. júl. 2024
Šport.sk: Dunajská Streda chce zaútočiť na prvú šestku Fortuna ligy

Šport.sk: Dunajská Streda chce zaútočiť na prvú šestku Fortuna ligy

18.7.2017, 08:53
Slávka Gáborová
FC DAC

Vedenie slovenského futbalového klubu DAC Dunajská Streda predstavilo na tlačovej konferencii ciele na novú sezónu. Vo Fortuna lige 2017/2018 hodlá klub zo Žitného ostrova bojovať o 6. priečku.

Pred zástupcov médií sa postavil majiteľ klubu Oszkár Világi, športový riaditeľ Jan van Daele, taliansky tréner Marco Rossi, kapitán mužstva Marin Ljubičič a manažér mládežníckej akadémie Krisztián Németh.

V úvode majiteľ Oszkár Világi podrobnejšie opísal situáciu výstavby akadémie a štadióna, ktorý bude unikátny na Slovensku.

Súvisiaci článok: Marco Manso: Cieľom Fc ŠTK je postup do Fortuna ligy

,,Rád by som informoval v akom stave je infraštruktúra klubu. Na akadémií máme dokončených šesť ihrísk. Do konca augusta dokončujeme tri špeciálne ihriská. Začali sme so zakladaním dvoch nových veľkých ihrísk, ktoré môžu byť dokončené do konca septembra. Budeme mať vyriešené kabíny pre všetky mládežnícke mužstvá. Začali sme výstavou hlavnej budovy akadémie.

Koncom marca môžeme mať akadémiu na 90 percent pripravenú a koncom júna môžeme mať hotovú celú akadémiu. Na štadióne 22. októbra budeme otvárať novú hlavnú tribúnu, bude to v súboji proti Trenčínu. Na jar chceme dokončiť štvrtú časť tribúny. Keď sa dokončí hlavná tribúna, môžeme začať so zbúraním zvyšnej tribúny.

Čo som sľúbil pred štyrmi rokmi, to som splnil. Klub, čo sa týka infraštruktúry napreduje, a budeme mať unikátne zázemie na Slovensku. Koncom jarnej časti môže byť štadión dokončený. Ohľadom návštevnosti, máme predaných 1200 a predpokladáme predaj 1500 permanentiek," bilancoval majiteľ siedmeho mužstva tabuľky v uplynulej sezóne.

Hlavný tréner Marco Rossi zhodnotil letnú prípravu mužstva. Počas nej Dunajská Streda odohrala päť prípravných stretnutí, v ktorých sa zrodili dve víťazstvá, dve prehry a jedna remíza.

"Všeobecne hovorím pravdu, aj keď to nie je vždy pekné. Musím povedať, keď som sa rozhodol prísť, mal som pocit, že Oszkár Világi a Jan Van Daele sú seriózni ľudia. To aj potvrdili. Začali sme pracovať 22. júna s približne polovicou kádra. Mali sme štyroch hráčov na ME hráčov do 21 rokov, brankára, útočníka a dvoch stredných obrancov a teraz ešte chýba Davis, ktorý reprezentuje Panamu.

Hráči sa zapojili do plnej prípravy pred tromi dňami. Trénovali sme s ťažkosťami, ale pracovali sme. Potrebujeme mužstvo doplniť minimálne troma ďalšími hráčmi, na čom klub pracuje. Máme veľa mladých a zaujímavých hráčov, ale musia mať pri sebe aj skúsených, ako je napríklad Ljubičič.

V tomto momente môžeme povedať, že mužstvo ešte nie je kompletné, ale pracujeme na doplnení. Je tu veľa nových mladých hráčov ako Domonkos a Divkovič. Mladým hráčom dôverujem. Potrebujú čas a trpezlivosť, nemôžeme si myslieť, že môžu hrať hneď od začiatku," uviedol 52-ročný Talian.

Podľa kapitána mužstva Marina Ljubičiča je nálada v mužstve výborná a každý už netrpezlivo očakáva prvý ligový zápas. "Každá príprava je ťažká. Prišiel nový tréner, všetci sa chceli ukázať. Neboli ľahké tréningy, zápasy sme hrali s dobrými súpermi. Prišli noví mladí hráči, musíme im pomáhať. Všetci už čakáme na prvý zápas," znel hlas z hráčskej kabíny.

Viac si môžete prečítať v článku Video: Dunajská Streda chce zaútočiť na prvú šestku Fortuna ligy, ktorý bol uverejnený na Šport.sk.

oszkar-vilagy

Oszkár Világi má s FC DAC veľké plány.

Copyright © 2024 Šamorínčan