nedeľa, 21. júl. 2024
41747009_10156007355093235_6217491672410882048_o

Šamorínskych futbalistov čaká zápas roka

23.10.2018, 07:55
Jakub Mihálik
Tibor Őry

V boji o postup medzi osmičku najlepších Slovnaft Cupu čaká dnes šamorínsky tím klub spod Tatier.

Zápas roka? Zrejme aj tak by sa dal charakterizovať duel, ktorý v utorok túžobne očakávajú fanúšikova STK Fluminense Šamorín. Náš tím sa prebojoval historicky najďalej v rámci pohárovej súťaže a v osemfinále proti nemu stojí súper rovnako z druhej ligy.

Poprad patrí medzi najkvalitnejšie tímy druholigovej súťaže a pred sezónou vyhlasoval útok na postup. V jeho strede je viacero skúsených hráčov, na čele so Stanislavom Šestákom, Štefanom Zošákom či Petrom Maslom, známymi menami na slovenskom futbalovom poli. Popradčania navyše v predošlom vzájomnom meraní síl uspeli na pôde Šamorína, keď pred niekoľkými týždňami vyhrali 0:4.

Napriek tomu domáci kormidelník Gustavo Leal verí v úspech: „Cítime šancu natiahnuť naše pohárové účinkovanie až do jari. Sme v dobrej fáze sezóny, v predošlých dueloch sme hrali pekný, ofenzívny futbal, dali sme viacero gólov. Chceme sa samozrejme pobiť o postup, najmä pred domácimi divákmi, ktorých by úspech určite potešil.“

V zápasoch oboch tímov padalo v predošlých troch dueloch pomerne dosť gólov. Vždy sa však zrodili vysoké víťazstvá jedného či druhého tímu. „Poprad, rovnako, ako my, má veľa individualít, chce hrať ofenzívny futbal, preto po prvom inkasovanom góle sa oba tímy tlačia do ofenzívy, kde samozrejme pri prílišnom chcení vznikajú diery v obrane.

Aj v utorok bude prvý gól veľmi dôležitý, hoci neočakávam tak vysoké skóre ako v predošlých zápasoch, ide predsa len o vyraďovaciu súťaž,“ dodal Gustavo Leal.

V náročnom programe s dvoma zápasmi v týždni je dôležité udržať hráčov zdravotne v poriadku. Po zápase s Interom trénovali všetci hráči, so svalovými problémami sa boril len Peu, ktorý vynechal už aj zápas s Interom.

Zápas sa začína dnes (23. október 2018) o 14.30 hod. na futbalovom štadióne v Pomlé.

Copyright © 2024 Šamorínčan