utorok, 28. nov. 2023
autobus_x-bionic

Šamorínsky autobus ešte premáva. Dokedy?

28.9.2016, 08:40
Slávka Gáborová

Autobus medzi x-bionic sphere a vlakovou stanicou v Kvetoslavove bude premávať aj v októbri. Dunajskostredská SAD však plánuje zmeny cestovného poriadku a autobusové spoje by tak mali lepšie nadväzovať na vlaky spoločnosti RegioJet.

,,K 30. októbru 2016 plánujeme potrebné zmeny v cestovných poriadkoch realizovať. Toto však podlieha schvaľovaciemu procesu Trnavského samosprávneho kraja,” uviedol Anton Ladziansky zo spoločnosti SAD Dunajská Streda.

Dunajskostredská SAD uzatvorila zmluvu o prevádzke autobusu s x-bionic sphere. Spoločnosť x-bionic sphere bude autobus naďalej finančne dotovať, zároveň však upozorňuje, že to nie je z dlhodobého hľadiska únosné, a ak sa situácia s vyťaženosťou autobusu nezlepší, nebude podporovať jeho ďalšie fungovanie. Žiadne konkrétne termíny však spoločnosť v tejto súvislosti ešte neuviedla.

Autobus má celkovo 10 zastávok a počas pracovného dňa premáva 21 spojov a počas voľných dní deväť.

Lístok do Kvetoslavova vyjde na 0,60 €, ale s použitím dopravnej karty SAD je lístok o 0,20 € lacnejší. Cesta Šamorín – Čilistov vyjde na 0,55 €, no s použitím dopravnej karty stojí lístok 0,36 €. Uplatniť príslušnú zľavu si môžu aj žiaci, študenti a dôchodcovia nad 70 rokov.

Cestovný poriadok nájdete tu.

Vyjadriť svoj názor o autobusovej linke x-bionich sphere – vlaková stanica Kvetoslavov môžete aj na našej stránke. Momentálne sa za zachovanie spoju vyslovilo viac ako 80 % hlasujúcich.

hlasovanie

Aj túto správu ste si mohli prečítať vďaka tomu, že Šamorínčan existuje. Čítať správy na Šamorínčanovi môžete zadarmo, ich tvorba však niečo stojí. Preto Vás žiadame o podporu. Ďakujeme.

Copyright © 2023 Šamorínčan