pondelok, 22. júl. 2024
stk_skalica

Šamorínčanom zápas v Skalici nevyšiel

9.9.2018, 08:43
Jakub Mihálik

Ani na štvrtý pokus STK neuspel na pôde súpera a Skalici prehral.

Úvod zápasu pritom lepšie vyšiel šamorínskemu tímu. Územnú prevahu síce nepretavili vo veľké šance, no pri jednej nádejnej sa trápiaci sa Euller nepresadil. Skaličania začali vlažnejšie, no nakopla ich situácia z 29. minúty, keď sa po spornom súboji dostali k priamemu kopu. Nabiehajúci Abrahám našiel dieru v obrane a hlavou otvoril skóre.

V druhom polčase STK vyrukoval s ofenzívnejším rozostavením a tlačil sa do útoku, no prišiel smolný zákrok Mezovského, od ktorého sa lopta dostala k súperovi, a ten nebránený zvýšil na 2:0. Prakticky z protiútoku, už klasicky, Matheus Pato predviedol sólo, po ktorom takmer znížil, no chýbali centimetre. Najlepší šamorínsky strelec sa dostal do ďalších dvoch šancí, no neuspel. Výbornú individuálnu akciu predviedol aj Peu, ktorý smeroval loptu do vinkla, no domáci brankár výborne zasiahol. Do konca stretnutia sa napriek veľkej snahe neujal žiadny šamorínsky pokus, preto zo Skalice odchádzame bez bodu po výsledku 2:0.

„Mali sme plán na prvý polčas, ktorý vychádzal, súpera sme prehrávali, no prišla nešťastná štandardná situácia, keď sme si opäť nepostrážili súpera a ten sa dostal na koňa. Do druhého polčasu sme išli s ofenzívnejším plánom, zrazil nás nepodarený odraz lopty. Vedeli sme, že to bude náročný duel, ktorý rozhodnú maličkosti. Súper potvrdil svoju vyzretosť, tie zaváhania na našej strane využil. Teraz máme celý týždeň na to, aby sme sa pripravili na Poprad,“ komentoval po zápase Gustavo Leal.

Popradský tím privítame v sobotu v Pomlé o 16:00

Hajrá Somorja!

MFK Skalica – STK Fluminense Šamorín 2:0 (1:0)

Copyright © 2024 Šamorínčan