sobota, 2. mar. 2024
37561290_10155880157588235_3792254250315153408_o_2

Šamorínčania vyhrali nad Slavojom Trebišov

4.11.2018, 19:12
Jakub Mihálik
Tibor Őry

V predposlednom jesennom zápase Šamorín uspel v Trebišove, keď zopakoval dvojgólovú výhru z 1. kola.

Na začiatku to pritom s tímom STK nevyzeralo dobre. Pri absenciách štyroch dôležitých hráčov sa po zranení v 7. minúte musel porúčať Mezovský a o štyri minúty neskôr aj Marić-Bjekić. Trénerský tím STK tak už v úvode musel dvakrát striedať a zmeniť rozostavenie. Po štvrťhodine však náš tím šiel do vedenia, keď sa presadil Pančík. Domáci po góle prebrali inciatívu, no vyloženú príležitosť si nevypracovali. V druhom polčase šamorínsky tím hrozil najmä z brejkov. Po dvadsiatich minútach druhého dejstva rozhodca odpískal pokutový kop, ktorý premenil Šmehyl. STK v zápase častejšie priamo ohrozil súperovho brankára, ubránil dvojgólové vedenie a zaslúžene vyhral.

„Je to pre nás veľmi dôležité víťazstvo, nielen z pohľadu postupu v tabuľke, ale aj toho, že sme sami sebe a všetkým ostatným ukázali, že sme jednotné a pevné mužstvo, ktoré sa vie vysporiadať aj s viacerými hráčskymi absenciami. Zápas bolel, no hráči sa obetovali pre výsledok a zaslúžene sa radujú,“ po zápase komentoval Gustavo Leal.

Tím čaká už len jeden jesenný zápas, keď v sobotu hostí Liptovský Mikuláš, zrejme však s mnohými absenciami. „Do hry sa vracia Štrbák a Peu, ktorí si odpykali kartové tresty, zvyšných hráčov však musíme sledovať počas týždňa. V tejto chvíli nevieme, ktorí z nich budú pripravení zasiahnuť do hry,“ dodal Leal. ŠTK sa po víťazstve posunul na ôsme miesto tabuľky, len o skóre za FK Dubnica.

Hajrá Somorja!

Copyright © 2024 Šamorínčan