Šamorínčania v Žiline bez bodu

2.9.2019, 07:48
Jakub Mihálik/ FC ŠTK
MSK Žilina

V obojstranne ofenzívnom zápase sme v 7. kole podľahli v nedeľu domácemu MŠK Žilina v pomere 3:1.

Úvodná päťminútovka zápasu patrila ŠTK, keď dvakrát zahrozil z ľavej strany. Postupne však kontrolu prebral domáci tím a viacerými strelami ohrozoval bránku Hajdúcha. Toho Žilinčania dokonca prekonali, no ešte pred čiarou zakročili jeho spoluhráči. V 26. minúte však už kapituloval, keď Sula potiahol z ľavého krídla a loptu si nešťastne zrazil do brány Válek. Na šamorínskej strane hrozil Sharani, no gólový efekt jeho prvopolčasová snaha nemala.

Vynahradil si to však v úvode druhého polčasu. V 52. minúte vyrovnal na 1:1. O tri minúty mohol pridať aj druhý gól v zápase, keď po individuálnej akcii napálil z uhla hornú konštrukciu brány. Keď sa už zdalo, že ŠTK preberie opraty zápasu, prišiel krížny pas súpera za obranu šamorínskeho tímu a Jánošík poslal domácich do vedenia. Takmer ako cez kopirák sa rovnaký strelec presadil aj dve minúty nato. Z dvoch rýchlych zásahov sme sa už nepozviechali, preto zo Žiliny odchádzame bez bodu.

“Súper potvrdil svoju kvalitu, ale dnes uspel najmä vďaka vyššej efektivite. My sme naše šance nevyužili, trikrát sme trafili konštrukciu bránky, dali sme si nešťastného vlastenca. Snažili sme sa po dvoch rýchlych góloch v závere ešte dotiahnuť gólovú stratu, ale Žilina si to postrážila,” povedal po zápase gólman ŠTK, Juraj Hajdúch.

V najbližšom zápase opäť cestujeme k súperovi, keď sa v 8. kole predstavíme na pôde nováčika FC Košice v sobotu, 7.9. o 16:00.

MŠK Žilina B – ŠTK Šamorín 3:1 (1:0)

Góly: 27. Válek (vlastný gól), 64. a 66. Jánošík – 52. Sharani

Žlté karty: Suľa, Jánošík - Nagy P.

Rozhodoval: Kristián Micheľ

ŠTK Šamorín: Hajdúch – Magyar (40. Méry), Mezovský, Válek, Malý, Fujak – Nagy P., Nagy L. – Sharani, Rymarenko (81. Németh), Pančík (60. Leginus)