streda, 28. júl. 2021
Šamorínčania sa predstavia v Slovnaft Cupe

Šamorínčania sa predstavia v Slovnaft Cupe

14.8.2019, 07:24
Tibor Duducz, ŠTK

V stredu zasiahne do bojov Slovnaft Cupu aj ŠTK Šamorín, keď v druhom kole zavíta na pôdu Lokomotíva Devínska Nová Ves.

Po dlhom čase čaká na hráčov ŠTK Šamorín anglický týždeň. V stredu totiž započnú svoju pohárovú púť, keď sa predstavia proti Lokomotíve Devínska Nová Ves. Aj náš pohárový súper momentálne mení trávnik na hlavnom ihrisku, preto sa pohárový duel odohrá vo Vysokej pri Morave.

Prechod z MOL Arény, kde sme v nedeľu porazili v ligovom zápase Petržalku, však nič nemení na predzápasovej motivácii. “Chceme každý zápas vyhrať, preto aj do tohto duelu ideme naplno. Nechceme nič podceniť a jednoznačne pôjdeme za postupom,” nechal sa počuť hneď po nedeľnom súboji tréner ŠTK, Branislav Sokoli, pripustil však, že v základnej zostave nastanú zmeny a šancu by mali dostať menej vyťažení hráči A mužstva.

S našim súperom, účastníkom 3. ligy Bratislava máme pomerne čerstvú pohárovú skúsenosť, keď sme v sezóne 2016/2017 u súpera uspeli v pomere 1:4.

Minulej sezóne doputoval tím najďalej v histórii klubu, keď nešťastne, v penaltovom rozstrele, podľahli Popradu až v osemfinále. Najdôležitejšia je ale vždy prvá prekážka.

Výkop duelu je naplánovaný na 17. hodinu.

Hajrá Somorja!

Copyright © 2021 Šamorínčan