štvrtok, 25. júl. 2024

Šamorínčan sa snaží pomáhať. Zapojiť sa môžete aj vy

26.2.2021, 14:08
Peter Gábor

V redakcii veríme, že by sa školy v našom regióne mohli otvoriť v mesiaci marec aspoň pre prvý stupeň ZŠ a niektoré ročníky stredných škôl. Najradšej by sme samozrejme videli v školách všetkých žiakov.

Chceli by sme aspoň trocha pomôcť školám v ich snahe vytvoriť podmienky v ktorých by boli žiaci čo najviac chránení pred nákazou koronavírusom. Preto sme sa rozhodli zakúpiť a darovať školám ozónové generátory.

Inšpiráciou pre tento náš projekt bola informácia na TA3 o zakúpení ozónových generátorov americkou armádou pre školy v Martine: https://www.ta3.com/clanok/1203003/vojaci-darovali-ozonove-generatory-prerozdelia-si-ich-martinske-skoly.html

Z našich prostriedkov sme nakúpili dva ozónové generátory a darovali ich školám v našom meste. Po jednom sme darovali ZŠ Mateja Bela (bude odovzdaný budúci týždeň) a ZŠ s vyučovacím jazykom maďarským v Mliečne (už odovzdané).

Už pri zisťovaní záujmu a O3 generátory sme zistili, že tento počet nebude dostatočný pre tieto školy, nehovoriac o iných školách v našom meste, ktorým by sa takýto generátor zišiel.

 

Obraciame sa preto na všetkých, ktorí by mali záujem takýmto spôsobom pomôcť, aby sa k nám pridali. Urobiť tak môžete viacerými spôsobmi.

 

 

 

  1. Môžete zakúpiť nový O3 generátor. Najlepšie podobného typu ako sme kúpili(typ v článku nižšie) a darovať ho niektorej škole.
  2. Zaslať finančný dar na náš účet vyčlenený iba na tento účel. Všetky darované financie budú použité na nákup ďalších prístrojov.
  3.  

  4.  

 

 

 

           Naše číslo účtu:  SK13 1100 0000 0029 2390 2116. Do poznámky napíšte DAR. Môžete napísať aj svoje meno, prípadne názov spoločnosti, ak chcete aby ste figurovali v zozname darcov, ktorý bude uverejnený po skončený akcie.

 

 

Na základe vyzbieraných finančných prostriedkov začneme budúci týždeň zisťovať presný počet potrebných prístrojov a budeme vás informovať. Už teraz vieme, že ZŠ Mateja Bela by mala záujem o ďalších 5-6 kusov a ZŠ v Mliečne o 1-2 kusy.

 

 

Typ zakúpeného prístroja: Generátor ozónu 20 g/hod.  Objednávané zo stránok: o3lution.sk. Cena jedného prístroja bola 160 EUR.

20210225_131632

20210225_131440

Základný parameter pri výbere bol údaj o množstve produkovaného ozónu. Pri tomto prístroji je to 20 000 mg/hod.

Prístroj sme vyberali tak, aby bola jedna trieda vydezinfikovaná za cca 1 hod.

dezinfikovanie triedy o3

V reportáži TA3 boli zakúpené generátory od tej istej spoločnosti ako sme kúpili my. Išlo o typ 16g/hod. Tento však stojí až 260 EUR. Opýtali sme sa preto dodávateľa na rozdiel medzi modelmi:

Odpoveď:

Rozdiel medzi oboma prístrojmi je hlavne v prevedení. 16g model má v porovnaní s 20g robustnejšie prevedenie, vyšší výkon ventilátora a je určený aj na priemyselné použitie čiže viac ho brávajú firmy ktoré sa dezinfikovaním zaoberajú.

Pokiaľ nepotrebujete denne dezinfikovať viac ako 6 hodín kľudne Vám bude stačiť 20 gramový model ktorý má takisto slušný výkon. Výdrž keramických platní je na oboch približne 6000 hodín.

 

Copyright © 2024 Šamorínčan