Prvé víťazstvo ŠTK, zdolalo Petržalku

13.8.2019, 08:47
Tibor Duducz, ŠTK
Tibor Őry

Krásny štadión, utešenú návštevu, futbal plný emócií a hlavne víťazstvo ŠTK Šamorín proti FC Petržalka v pomere 2:1 videli všetci, ktorí zavítali na 4. Kolo druhej ligy v MOL Aréne.

Kvôli výmene trávnika sa domáci zápas ŠTK nemohol odohrať v Pomlé, preto nám náš partnerský klub, DAC Dunajská Streda, umožnil hrať zápas na svojom domovskom štadióne, čím ešte upevnil rozvíjajúcu sa spoluprácu dvoch najtradičnejších klubov v regióne.

Na oboch nedeľňajších súperoch bolo od začiatku vidieť zvýšenú motiváciu ukázať sa v dobrom svetle. V 13. minúte mal obrovskú šancu Bednár, ktorý z piatich metrov ostal osamotený, no jeho hlavičku reflexívne chytil hosťujúci brankár. Aj druhá príležitosť zápasu patrila ŠTK, keď sa Rymarenko z priameho kopu takmer blysol ďalším gólom. Šťastie skúšal dvoma strelami aj Fujak, no v 22. minúte boli bližšie prvému gólu Petržalčania, keď sa Turčák dostal už za brankára Szaza, našťastie, domáca obrana dokázala jeho pokus zblokovať. V polovici prvej časti Petržalčania viackrát zahrozili, úvodný gól zápasu však patril Šamorínčanom, keď pekný únik nadvakrát zakončil Rymarenko. Nervózni hostia prišli do prestávky o kapitána Pirošku, ktorý za verbálny útok na rozhodcu uvidel červenú kartu.

Do druhého polčasu však, napriek početnej nevýhode, Petržalka vstúpila lepšie. Almási hlavou trafil brvno i tyč. Hra sa prelievala zo strany na stranu a šance si vytvorili Pidruchnyi, Veselovský i Rymarenko. Ten sa nakoniec do streleckej listiny zapísal aj druhýkrát. Po nariadenej jedenástke za faul na Pančíka zvýšil desať minút pred koncom na 2:0. Prakticky okamžite bol gólový rozdiel naspäť na minime, keď sa na druhej strane z jedenástky presadil Almási. Do konca však už nestihol ani jeden tím pridať ďalšie góly, preto sa zrodila prvá tohtosezónna výhra ŠTK Šamorín po výsledku 2:1.

“Táto výhra nás teší, pretože prišla proti súperovi, ktorý je veľmi kvalitný a skúsený. V prvom polčase sme boli lepší na lopte, zaslúžene sme išli do vedenia. Na začiatku druhého polčasu sme sa akoby zľakli možnosti výhry, preto nás super aj v početnej nevýhode dokázal zatlačiť. Našťastie sme to ustáli a prišiel druhý, poisťovací gól. Sme radi, že po troch prehrách sme konečne naplno bodovali, navyše v prvom domácom zápase a pred takou výbornou návštevou,” povedal po zápase hlavný tréner ŠTK, Branislav Sokoli.

Jeho zverencov čaká v stredu zápas Slovnaft Cupu, keď zavítajú na pôdu Lokomotívy Devínska Nová Ves. Zápas sa odohrá vo Vysokej pri Morave o 17:00. Ďalší ligový duel absolvujú hráči ŠTK v nedeľu, 18.8. o 17:00 proti Slavoju Trebišov na súperovej pôde.

ŠTK Šamorín – FC Petržalka 2:1 (1:0)

Góly: 41. A 84. Rymarenko (druhý z 11 m) – 88. Almási (z 11 m)

Žltá karta: Pančík

Červená karta: 45.Piroska (Petržalka)

Rozhodoval: Jurenka

Diváci:1074

ŠTK Šamorín: Száraz – Mezovský, Pončák, Válek, Šimčák – Nagy P., Bednár (88. Čunta), Veselovský (72. Leginus) – Pančík, Rymarenko, FUjak (61. Pidruchnyi)