streda, 17. apr. 2024

Prihlasovanie do 7. ročníka kampane Do práce na bicykli sa spustí o týždeň

25.2.2020, 09:19
Slávka Gáborová
ilustračné

Aj tento rok sa bude môcť široká verejnosť zapojiť od celonárodnej kampane Do práce na bicykli. Prihlasovanie spustíme 1. marca 2020, do 18. apríla 2020 sa budú môcť registrovať samosprávy. Jednotlivé súťažné družstvá budú mať otvorenú registráciu až do 7. mája 2020. Celý mesiac máj potom budú využívať na cestu do práce bicykel, chôdzu alebo verejnú osobnú dopravu.

„Kampaň do práce na bicykli sa každý rok teší vyššiemu záujmu, čo je veľmi dobrý trend. Budúcnosť dopravy je podľa mňa v nemotorovej a verejnej osobnej doprave, inak sa nám nepodarí znížiť enormné množstvo áut na našich cestách. Dobrou správou je, že občania aj samosprávy majú záujem o rozvoj cyklodopravy. Tento rok prinesie kampaň do práce na bicykli novinku – aplikáciu, vďaka ktorej budú samosprávy vedieť, ktoré cyklotrasy ľudia využívajú najčastejšie, a teda budú vedieť, kde investovať  do plánovania a budovania cyklochodníkov.“ uviedol minister dopravy a výstavby Arpád Érsek.

Elektronický evidenčný systém prinesie výhodnú možnosť pre zúčastnené samosprávy získať údaje o najčastejšie používaných cestách, ktoré môžu neskôr využiť pri plánovaní výstavby bezpečnej cyklistickej infraštruktúry. Cyklisti môžu zároveň operatívne využívať evidenčný systém kampane na nahlasovanie nedostatkov na cyklistickej infraštruktúre správcom miestnych komunikácií.

Do kampane Do práce na bicykli sa minulý rok zapojilo takmer 13 000 účastníkov. Spolu s výzvou na poskytnutie cyklodotácií, ktorej rozpočet sme navýšili pre veľký záujem zo 6 na 13 miliónov eur, ide o konkrétne opatrenia rezortu dopravy na popularizáciu a zlepšenie podmienok cyklistickej dopravy na Slovensku.

 

Copyright © 2024 Šamorínčan