nedeľa, 19. máj. 2024

Podvodníci to znova skúšajú cez "Slovenskú poštu"

3.6.2021, 12:09
Oznam

Znova sa vo väčšej miere začali objavovať podvodné e-maily od "Slovenskej pošty". Na tento podvod sme vás už upozorňovali v našom staršom článku: https://www.samorincan.sk/pozor-na-podvodne-e-maily-od-slovenskej-posty 

Ozval sa nám do redakcie čitateľ, ktorý sa nechal nachytať na nový druh podvodu, keď podvodníci posielajú SMS správu o zaplatení poplatku. Keď kliknete na odkaz v SMS-správe, je od vás požadované číslo bankovej karty a zaplatenie sumy 1,17,- Eur. Keďže dotyčný práve očakával balík, tak postupoval podľa návodu v SMS a zadal číslo svojej kreditnej karty. Asi za hodinu si uvedomil, že to bol podvod a požiadal o zablokovanie karty. Mal šťastie, že žiadne neoprávnené pohyby na jeho účte neboli zatiaľ zaznamenané.    

ČO SI TREBA PAMÄTAŤ

Slovenská pošta, a.s. nikdy neposiela link na zaplatenie určitej čiastky cez internet.

Pamätajte, že v prípade akýchkoľvek otázok v súvislosti s doručením balíku sa môžete obrátiť priamo na poštu.

Takisto v prípade, že ste sa stali obeťou takýchto, alebo podobných emailov a peniaze ste už zaslali, neváhajte ísť na políciu.

Taktiež odporúčame neustále sledovať stránku Hoaxy a podvody - Polícia SR, kde sa dozviete nielen o aktuálnych podvodoch, ale aj o dezinformáciách a hoaxoch, ktoré sa šíria sociálnymi sieťami.

pošta podvod

Copyright © 2024 Šamorínčan