streda, 19. jún. 2024

Do Bratislavy môžete cestovať zadarmo

28.1.2022, 11:00
Peter Gábor

Cestovanie v regionálnej autobusovej doprave v Bratislavskom kraji bude bezplatné aj vo februári. Bezplatná doprava sa týka len prímestskej autobusovej dopravy dopravcu Arriva. U ostatných dopravcov v rámci IDS BK musia mať cestujúci zakúpený cestovný lístok.

Oznámil to Bratislavský samosprávny kraj (BSK), ktorý už od januára kompenzuje výpadok autobusových spojov, ktorý vznikol nástupom nového dopravcu Arriva.

Bezplatná doprava sa dotkne všetkých autobusových spojov dopravcu Arriva, ktoré premávajú v rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK). „Cestovať zadarmo budú majitelia ‚električeniek‘, ako aj ostatní cestujúci, ktorí by si za normálnych okolností kupovali cestovné lístky,“ informoval riaditeľ komunikačného odboru BSK Michal Feik.

Bezplatná doprava sa týka len prímestskej autobusovej dopravy dopravcu Arriva. U ostatných dopravcov – v mestskej hromadnej doprave v Bratislave (Dopravný podnik Bratislava) a vo vlakoch (Železničná spoločnosť Slovensko) v rámci IDS BK – musia mať cestujúci zakúpený cestovný lístok.

Cestovný poriadok prepravcu ARRIVA pre región Šamorín si môžete pozrieť tu: https://arriva.sk/bratislava/cestovne-poriadky/

Copyright © 2024 Šamorínčan