streda, 17. apr. 2024

Občan sa pýta: Koronakríza a mesto

20.3.2021, 06:49
Peter Gábor

Pozývame vás na prvú verejnú on-line diskusiu s predstaviteľmi mesta. Je to úvodná diskusia zo série, ktorej hlavným cieľom je vo vzájomných rozhovoroch a spolupráci hľadať možnosti pre lepšie fungovanie nášho mesta ako aj priblížiť fungovanie mesta občanom.

 

Témou tejto prvej bude dosah koronakrízy na fungovanie mesta. Diskusia sa uskutoční v pondelok 22.3. o 17:00.

 

 

Rozmýšľali sme nad viacerými spôsobmi a formami diskusie, tak aby sme ju mohli sprostredkovať čo najširšiemu okruhu obyvateľov nášho mesta a zároveň, aby ste sa mohli svojimi otázkami aktívne zapojiť už počas prenosu.

 

 

Na sledovanie diskusie sa nebudete musieť prihlasovať do žiadnej aplikácie. Stačí keď si otvoríte stránku:

 

 

http://samorin.e-jo.in

 

 

http://somorja.e-jo.in (Diskusiu budeme na tejto adrese simultánne prekladať do maďarského jazyka)

 

 

Počas prenosu budete môcť priamo na uvedených stránkach písať otázky do diskusie (písať môžete v obidvoch jazykoch). Budete môcť hlasovať za otázku, ktorá sa Vám páči a takto ju posunúť dopredu. Otázky môžete posielať aj dopredu na našu e-mailovú adresu: samorincan [at] gmail.com. Vopred si však vyhradzujeme právo nepoložiť otázku, ktorá bude obsahovať vulgarizmy, prípadne bude niekoho urážať alebo dehonestovať jednotlivca alebo skupinu obyvateľov.

 

 

Diskusia potrvá približne jednu hodinu, dĺžka sa môže prispôsobiť záujmu verejnosti. Počas diskusie spustíme aj krátku anketu, ktorá sa bude týkať danej témy.

 

 

 

 

Prvú tému sme vzhľadom na aktuálnosť zvolili všeobecne, ale ďalšie témy sa už budú týkať konkrétnych oblastí fungovania mesta. Druhá bude diskusia o odpadoch a nakladaní s nimi. Pripravujeme aj sériu prednášok určených podnikateľom a neziskovým organizáciám so zameraním na možnosti a spôsoby čerpania prostriedkom v rámci europrojektov.

 

 

Dúfame, že aj súčasnej náročnej dobe, nájdete čas a energiu, ktoré venujete tomuto projektu Šamorínčana. Informácie o možnostiach fungovania správy mesta a vecí verejných a hľadanie dobrých riešení v priestore, kde sa budeme navzájom počúvať a rešpektovať. To je cesta, na ktorú Vás všetkých pozývame.

 

 

Projekt „Šamorínčan – informovaný a angažovaný občan, ktorého baví žiť v regióne“ je podporovaný z Európskeho sociálneho fondu prostredníctvom Operačného programu Efektívna verejná správa.

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2024 Šamorínčan