piatok, 24. máj. 2024

Neviete čo s víkendom? Nenechajte si ujsť psičkársku súťaž na najvyššej úrovni

8.11.2019, 09:39
Slávka Gáborová

Slovenské olympijské športové centrum x-bionic® sphere od 8. do 10. novembra bude hostiť súťaž v pohybovej aktivite agility. Hlavnými aktérmi tohto športu sú talentované psy na špičkovej úrovni a ich psovodi.

Vstup na podujatie, ktoré obdivujú malí i veľkí po celom svete je pre verejnosť voľný. Súťaže sa odohrávajú v krytej jazdeckej hale.

Agility je pohybová aktivita, vrcholový, ale zároveň aj rekreačný šport, kde nesúťaží jednotlivec, ale dvojčlenný zohraný tím. Ten je zložený zo štyroch labiek a dvoch nôh. Presnejšie povedané zo psovoda a psa. Majiteľ a jeho štvornohý miláčik tu spoločne prekonávajú prekážky v určenom poradí, v čo najkratšom čase a čo je dôležité i bez chýb. Napriek tomu, že ide o šport vedený hrou a zábavnou formou, psíky tu musia so svojimi majiteľmi zvládať rôzne povely, a to na najvyššej úrovni.

Pre psovodov a ich psov je teda od 8. do 10. novembra pripravený v x-bionic® sphere zaujímavý športový program. V piatok a v sobotu budú prebiehať kvalifikačné súťaže v troch veľkostných kategóriách – small, medium a large. Najlepšie tímy sa prebojujú do veľkého finále v nedeľu 10. novembra.

Časový harmonogram súťaží nájdete TU.

agility sport_x-bionic sphere_7

Doteraz prihlásené tímy z 21 krajín otestujú podmienky vnútornej haly s rozlohou viac ako 50 000 m2. Psov budú hodnotiť zahraniční porotcovia z Čiech, Maďarska a Rakúska. Víťazné dvojice budú odmenené zaujímavými cenami. Najlepší súťažiaci zabojujú o finančné výhry až v hodnote 6 000 €.

Vstup pre verejnosť, ako aj pre ich domácich psích miláčikov, je na počas tohto víkendu v x-bionic® sphere voľný.

Copyright © 2024 Šamorínčan