štvrtok, 19. máj. 2022
stk

Na záver prípravy bezgólová remíza

22.7.2017, 13:43
Jakub Mihálik
Tibor Őry

V generálke na začiatok druholigovej súťaže remizoval ŠTK Šamorín s maďarským Mosonmagyaroávarom 0:0.

V poslednom zápase prípravy pred začiatkom sezóny 2017-2018 privítal šamorínsky celok na svojej pôde v Pomlé maďarský Mosonmagyaróvár. Proti tradičnému súperovi predviedli domáci kvalitný výkon, v ktorom chýbal len víťazný gól.

“V prvom polčase sme boli lepším celkom. Vypracovali sme si viacero dobrých príležitostí, trochu chýbalo zakončenie, čo bolo spôsobené aj tým, že sme hrali bez typického hrotu. V druhom polčase hrozili aj hostia z rýchlych protiútokov, no celkovo sme mali územnú prevahu. Bola to dobrá previerka pred štartom súťažných zápasov. Momentálne čakáme na rekonvalescenciu niekoľkých hráčov, no veríme, že o týždeň budeme môcť nastúpiť v najsilnejšom možnom zložení,” komentoval zápas hlavný tréner ŠTK, Mika Lonnstrom.

V prvom ligovom zápase čaká na ŠTK Šamorín nováčik súťaže z Trebišova. Zápas sa mal pôvodne odhrať v sobotu, 29. júla, no na žiadosť Trebišova sa presunul na nedeľu, 30. júla. Na domácom ihrisku tak súťažný ročník otvoríme o 17.00 h.

Hajrá Somorja!

Spolu sme silnejší!

ŠTK Šamorín – Mosonmagyaróvár 0:0

Zostava ŠTK: Hajdúch – Marić-Bjekić , Horváth (46. Schutz), Štrbák (70.Dimas), Fuják (60. Ozogány) – Nascimento, Igor Juliao – Breno, Fernando Neto, Šmehyl – Pančík

Copyright © 2022 Šamorínčan