Na záver prehra proti Podbrezovej

7.12.2020, 07:25
stksamorin.sk
Tibor Őry

V poslednom tohtoročnom zápase ŠTK Šamorín podľahol na domácom ihrisku Podbrezovej v pomere 0:2.

Od úvodu bolo evidentné, že obe strany nechcú urobiť chybu. V prvom polčase sme tak nevideli veľa vzruchu, keď len Moumou vystrelil raz do priestoru brány a raz mimo nej. V závere polčasu súper pohrozil po štandardke, keď hlavičku hráča súpera reflexne vychytal Valach. V druhom polčase sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Na našej strane bol aktívny najmä striedajúci Švec, jeho úniky z pravého krídla sa však neujali. Následne dvakrát podržal svojich spoluhráčov brankár Valach. V 80.minúte však už nedokázal zareagovať, keď Pančík stratil loptu a hosťujúci útočník z uhla napálil k vzdialenejšej žrdi. V samom závere hral domáci tím vabank, čo sa mu vypomstilo v podobe druhého inkasovaného gólu. V nadstavenom čase mohlo byť už 0:3, no súper ťažil z ofsajdového postavenia. Ani proti Podbrezovej sme tak bod nezískali a prvú polovicu súťaže zakončíme na 11. mieste so 16 bodmi.

Hlas trénera Jána Blaháča:

“Musím povedať, že sme sledovali pomerne atraktívny zápas. Počas svojej kariéry som ešte nezažil, aby môj tím musel v prvom polčase trikrát striedať kvôli zraneniu, no nemyslím si, že by to malo vplyv na výsledok. My sme sa opäť snažili hrať ofenzívne, vypracovali sme si aj šance, ale opäť nás trápila koncovka, tak, ako počas celej prvej polovice súťaže. Nie sme spokojní s výsledkom tohto zápasu, ani celého programu po reštarte.”

ŠTK Šamorín – FK Železiarne Podbrezová 0:2 (0:0)

Góly: 80. Galčík, 86. Pribula

ŽK: Baez, P. Nagy – Acosta, Bakaľa

Rozhodoval: Greško

ŠTK Šamorín: Valach – Pančík, Malý, Oikonomou (41. Stašík), Mendez (41. Fujak) – P. Nagy, Baéz, Jančo (80. Veselovský) – Čunta (27.Švec), Rymarenko, Moumou