sobota, 2. mar. 2024

Na trase Dunajská Streda – Bratislava pribudol nový vlak

2.10.2018, 09:33
Slávka Gáborová

Rezort dopravy opätovne zvýšil kapacitu na vysoko frekventovanom úseku trate Dunajská Streda – Bratislava. Od pondelka 1. októbra tam v pracovných dňoch premáva nový osobný vlak.

Stalo sa tak vďaka ústretovému prístupu spoločnosti Metrans, ktorá z rannej špičky stiahla svoj medzinárodný nákladný expres. Uvoľnila tým trasu pre nasadenie ďalšieho vlaku pre ľudí.

„Vysoko oceňujem spoluprácu s dopravnou spoločnosťou Metrans, ktorá v rannej špičke vypravovala medzinárodný nákladný expres, ktorý má podľa európskych pravidiel prednosť pred regionálnym osobným vlakom. Metrans však ústretovo túto trasu uvoľnil, aj keď logisticky získal ťažšiu pozíciu, za čo im chcem poďakovať. Obyvatelia regiónu môžu teraz využívať ráno nový vlak a zároveň pohodlne presadnúť do verejnej dopravy,“ povedal minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

Nový osobný vlak Os 4352 spoločnosti RegioJet bude z Dunajskej Stredy premávať v pracovných dňoch v čase o 5:53 a do Bratislavy hl. stanice príde o 7:02. Táto trasa je nastavená tak, aby umožnila odbremeniť najvyťaženejší vlak Os 4008, ktorý prichádza do Bratislavy o 7:20 a vzhľadom na dĺžku nástupísk, už nie je možné k nemu pridávať ďalšie vozne.

Železničný úsek Dunajská Streda – Kvetoslavov -  Bratislava patrí k vysoko vyťaženým. Zapojením sa súkromného dopravcu RegioJet do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji sa počet cestujúcich naďalej zvyšuje. Je to zároveň príležitosť presunúť sa z individuálnej cestnej dopravy do železničnej a vyvarovať sa tak dopravným kolónam.

Copyright © 2024 Šamorínčan