pondelok, 19. apr. 2021 - Jela

Na novom trávniku Šamorínčanov zdolala rezerva Ružomberku

16.9.2019, 07:50
Jakub Mihálik/ FC ŠTK
Tibor Őry

V 9. kole ŠTK Šamorín neuspel v premiérovom zápase na novom trávniku, keď podľahol rezerve Ružomberku.

Pred zápasom otvoril novú trávnatú plochu hlavného ihriska prezident ŠTK Šamorín, Csaba Horváth, spolu s prednostom mesta Šamorín, Ing. Ervínom Sármányom, ktorým asistovali odchovankyňa ŠTK a súčasná úspešná reprezentantka a účastníčka ženskej futbalovej Ligy majstrov, Timea Feketevíziová, spolu s Rolandom Csollem, hlavným správcom šamorínskych trávnikov.

Po úvodnom prestrihnutí pásky sa už diváci mohli tešiť z ofenzívneho futbalu, keby sa postupom času nezmenil na festival nepremenených šancí na oboch stranách.

Našich dlho držal hre brankár Száraz, keď hosťujúci hráči hrozili kolmicami za našu obranu. Najbližšie gólu bol však hráč ŠTK, Laci Nagy, keď z polovice ihriska loboval brankára súpera, no lopta skončila tesne vela ľavej žrde.

V druhom polčase tento obraz hry pokračoval so šancami na oboch stranách, keď Száraz niekoľkrát zastavil unikajúceho Bobčeka.

Najväčšia šanca druhého dejstva však opäť patrila našim, keď po chybe brankára Čunta z piatich metrov mohol otvoriť skóre, no trafil chybujúceho gólmana Ružomberka. V 78. minúte tak udrel super, keď po akcii na ľavom krídle sa k strele dostal nabiehajúci Miroslav Almaský a zaznamenal úvodný gól zápasu.

Po ňom ŠTK vrhol všetky sily do útoku, naopak, domáci všetky do obrany, vďaka čomu sa im podarilo vytláčať našich z ideálnych streleckých priestorov. V ofenzívnom tlaku sa už hráčom ŠTK nepodarilo skórovať, kvôli čomu si tri body z Pomlé vezie súper.

“Očakávali sme už pred zápasom, že príde mladé, behavé mužstvo, no rovnakými zbraňami sme sa chceli prezentovať my. Za dnešný výkon však chlapcov nemôžem pochváliť, neodohrali sme dobrý zápas. Musíme sa zlepšiť najmä po mentálnej stránke, hrať s väčším sebavedomím, potom môžu prísť aj víťazstvá,” povedal po zápase tréner ŠTK, Branislav Sokoli.

Náš tím čaká budúci víkend zápas proti ďalšiemu nováčikovi, MŠK Púchov, tentokrát na súperovom ihrisku.

Hajrá Somorja!

ŠTK Šamorín – Ružomberok B 0:1 (0:0)

Gól: 78. Almaský

ŽK: Rymarenko – Kudlička

Rozhodoval: Papuča

Diváci: 540

ŠTK Šamorín: Száraz – Magyar (81. Pindruchnyj), Malý, Válek – Čunta, P.Nagy, Veselovský, L.Nagy (77.Németh) – Leginus (60. Fuják), Sharani, Rymarenko

Copyright © 2021 Šamorínčan