pondelok, 22. júl. 2024

Martina Moravcová sa v Šamoríne venovala plaveckým talentom

16.8.2019, 18:00
Slávka Gáborová

Bývalá slovenská plavkyňa a držiteľka dvoch olympijských medailí Martina Moravcová žije už niekoľko rokov v Spojených štátoch amerických. Letné mesiace si však užíva doma, na Slovensku. Okrem stretnutia s blízkymi má tu každoročne na programe aj organizáciu plaveckého kempu, ktorého sa zúčastnilo až 140 mladých športovcov. Vďaka NADÁCII X-BIONIC SPHERE dostalo až 52 z nich šancu trénovať zadarmo!

Plavecký kemp Martiny Moravcovej už prežil svoj desiaty rok existencie. Jeho zámerom je vyhľadávať a podporovať plavecké talenty a zdokonaliť ich v technike prostredníctvom špecializovanej výuky jednotlivých plaveckých spôsobov.

„Som nesmierne rada, že kemp mohol opäť prebehnúť v najmodernejšej športovej aréne v x-bionic sphere v Šamoríne. Detská mali zabezpečené ubytovanie a tréningy v špičkovom prostredí a mohli sa učiť od najlepších!“ povedala Moravcová.

Na tábore nechýbali zaujímavé besedy a dokonca ani narodeninová torta!

„Naši zverenci trénovali pod dohľadom profesionálnych a skúsených slovenských trénerov. Pomer tréner - plavec bol približne 1:10, aby sme zaručili kvalitný prístup každému plavcovi. Tréningy boli spestrené rôznymi športovými aktivitami na suchu. Deti mali naviac veľa príležitostí spoznať nových priateľov s rovnakou vášňou,“ dodala spokojná Martina Moravcová, ktorá patrí ešte aj po dvadsiatich rokoch od medailového olympijského zážitku k najobľúbenejším domácim športovcom.

Plavecký kemp 2019 sa konal do soboty 10. augusta a to pod záštitou NADÁCIA X-BIONIC SPHERE. Olympijské centrum so sídlom v Šamoríne poskytlo nielen priestory, ale zabezpečilo tiež špičkových trénerov, ubytovanie a tiež venovalo 20 divokých kariet pre tých, ktorí si kemp nemôžu dovoliť zo zlej rodinnej finančnej situácie. Plnej úhrade a účasti na kempe sa môžu tešiť aj ďalší športovci s najlepšími výsledkami.

Po uplynutí kempu sa naša bývalá reprezentantka so Slovenskom na krátko lúči a odchádza s rodinou späť do štátov.

Registrácia do ďalšieho ročníka bude opäť možná prostredníctvom stránky www.plaveckykemp.sk.

0-1

Copyright © 2024 Šamorínčan