streda, 24. júl. 2024
Košičanky nedali Šamorínčankám šancu

Košičanky nedali Šamorínčankám šancu

2.11.2019, 23:06
basket.sk
ilustračné

Šamorínčanky po domácom víťazstve nad Banskou Bystricou vycestovali v sobotu do metropoly východného Slovenska, aby sa postavili proti tímu Young Angels.

Košičanky však nič nenechali na náhodu a nad našimi dievčatami 76:57.

V štatisticky vyrovnanom zápase rozhodla lepšia streľba domáceho celku, ktorý si v priebehu tretej štvrtiny vypracoval až dvadsaťbodový náskok.

V Angels aréne ukázali Šamorínčanky aj dobré momenty, no prehra o devätnásť bodov hovorí o tom, že ideálny výkon to veru nebol.

„Boli sme pripravené na vyrovnaný zápas a určite sme ho chceli vyhrať. V prvom polčase to vyzeralo zo začiatku dobre, ale potom sa to začalo lámať a domáce to dostali pod kontrolu. Rozhodli straty a hlavne v prvom polčase sme veľa faulovali,“ zamyslela sa pre portál basket.sk Soňa Svetlíková, ktorá bola s 23 bodmi a 11 doskokmi najužitočnejšou hráčkou ŠBK v tomto zápase. „Takýto bodový výkon určite poteší, ale viac by ma tešilo víťazstvo.“

Výrazne väčšia šanca na víťazstvo sa Šamorínu črtá už v najbližšom kole, keď zverenky trénera Alberta Diosiho privítajú bratislavský Dubček.

Viac si môžete orečítať TU.

Copyright © 2024 Šamorínčan