pondelok, 22. júl. 2024
redakcna-rada

Jozef Bednár sa vzdáva členstva v redakčnej rade Šamorínčana

7.8.2018, 10:00
Slávka Gáborová

Redakčná rada Šamorínčana, ktorá dohliada na dodržiavanie etického kódexu novinára a stránky vznikla vo februári roku 2017.

Tvoria jú rešpektované osobnosti verejného života, ktorí majú aj bohaté skúsenosti s médiami či novinami. Jej členom sa vtedy sa stal aj Jozef Bednár, ktorý pred pár dňami ohlásil kandidatúru na primátora mesta Šamorín.

Z dôvodu zachovaniu nezávislosti Šamorínčana prestáva byť jej členom.

,,Z doposiaľ známych kandidátov na primátora som jediným skutočne nezávislým kandidátom. Nikdy som nebol členom žiadnej politickej strany. Nikdy som žiadnu politickú stranu nežiadal o podporu. Ani som podporu žiadnej politickej strany neprijal. Aby nebolo o mojej nezávislosti žiadnych pochybností, vzdávam sa k 6. augustu 2018 aj pozície člena redakčnej rady spravodajského portálu www.samorincan.sk.”

Poznámka vydavateľa (Vlado Gábor) - Redakčná rada od svojho vzniku neriešila žiadny podnet, ktorý by sa týkal porušenia etického kódexu novinára alebo uverejnenia nepresných informácií či zavádzania verejnosti.

Súvisiace články: Predstavujeme Vám redakčnú radu

Ako skoncovať so zneužívaním radničných novín

img_9277

Členovia redakčnej rady: p. József Szilvássy (vľavo), Jozef Bednár, Robert „Jury“ Jurányi – redaktor somorjai.sk, Marie Stracenska, Bálint Lovász a Vlado Gábor (vydavateľ) .

Copyright © 2024 Šamorínčan