2024. júl. 27., szombat
mikulas_zapas

Súlyos vereség a Tátra alatt: Tatran Liptovský Mikuláš – STK Fluminense Somorja 3:0 (1:0)

2018.7.29. 08:50
Jakub Mihálik, Szilvássy József
Őry Tibor

Most sem szakadt meg  a Liptószentmiklóssal szembeni, idegenbeli kedvezőtlen mérlegünk. Miként az előző években, ezúttal sem tudtunk a Tátra alatt pontot, de még csak gólt sem szerezni, igy halvány teljesítményünk és védelmi hibáink miatt 3:0-re kaptunk ki.

Pedig jól indult a mérkőzés. A 13.percben Euller a baloldalon Čuntát hozta helyzetbe, aki azonban centiméterekkel maradt le a beadásáról. Ezután Šmehyl percei következtek, akinek első lövését a kapus védte, majd a szabadrúgásból leadott löketét a hazai hálóőr szögletre ütötte ki. A szünet előtt ugyanolyan jelenet játszódott le, mint az elmút években immár hagyományosan. A hazaiak a 42. percben gyors ellentámadást imdítottak. Kotora ugyan rosszul találta el a labdát, amely azonban igy is a hálóba pattogott. Fordulás után két perccel a liptóiak szabadrúgását egyik játékosuk Gerát elé fejelte, akinek az ejtését Hajdúch nem érte el. A 60.percben megszerezték a vendéglátók harmadik góljukat is, méghozzá szögletrúgást követő fejessel.  Az utolsó fél órában a Somorja több gólhelyzetet dolgozott ki. Matheus Pato azonban csak a kapufát találta el a szélről leadott lövésével, Euller, majd pedig  Hruška és Sabler is veszélyeztetett, de eredmény nélkül, még szépítenünk sem sikerült. “ Nehéz mérkőzést vívtunk, amelyen erőnléti gondjaink akadtak. A tavaszi idénnyel ellentétben védőink elsősőrban azzal okoztak csalódást, hogy pontrúgásoknál rosszul helyezkedtek. Főleg ezen a téren változásokra és lényeges javulásra ven szükség, hogy szombaton idehaza ismét győzni tudjunk“ -- értékelte a látottakat  Gustavo Leal.

A 3.fordulóban, augusztus 4-én  17:00 órakor a pomléi stadionban a Partizán Bardejov együttesével játszunk.