STK Fluminense Somorja – FK Pohronie 2:1

2018.4.26. 03:37
Jakub Mihálik
Őry Tibor

A II.labdarúgó luga 26.fordulójában az STK Fluminense együttese hazai pályán fontos győzelmet aratott az FK Pohronie ellen, s ennek köszönhetően a bajnoki táblázat 7.helyére került fel.

Csapatunk ezúttal valóságos villámrajtot vett, hiszen a 12.percben már 2:0-ra vezetett. Nyolc perccel a kezdés után Fujak indított szélről támadást, beadása Pato elé került, aki laposan a hálóba lőtt. Négy perc múlva a kapura törő Šmehylt a büntető területen belül akasztották. A jogosan megítélt tizenegyesből  Fernando Neto  2:0 - ra növelte az előnyünket. Az  STK továbbra is mezőnyfülényben volt, újabb kecsegtető helyzeteket dolgozott ki, amelyeket főleg Pato elpuskázott, vagy a vendégek védői mentettek.

Szünet után a vendégek erőteljesebben támadtak, emiatt szellősebbé vált a védelmük. Ezt Sabler nem használt ki, aki egyedül rohant kapura, de az utolsó pillanatban szerelték. További gólhelyzetekből sem voltunk eredményesek. Végül az ellenfél tette izgalmassá a hajrát, miután az egyik lövésük Pončákról lepattanva került  Hajdúch háta mögé a hálóba. Eután a hazaiak különösebb gond nélkül megőrizték előnyüket,

" Nagyon fontosnak tartom, hogy túltettük magunkat a múlt szombati, Liptószentmiklóson elszenvedett vereségen. Ma kezdettől fogv hajtottunk  és nagyon akartuk a győzelmet. Osztálykülönbséggel is nyerhettünk volna, de a legfontosabb mégis csak a megszerzett három pont“ -- értékelt a találkozó  után Gustavo Leal.

Csapatunk már pénteken játssza következő, ugyancsak nagyon fontos bajnoki mérkőzését Iglón, az FK NOVES ellen.

STK Fluminense Šamorín – FK Pohronie 2:1 (2:0)

Góllövők: 8. Matheus Pato, 12. Fernando Neto (büntetőből) – 84. Pončák (öngól

Sárga lapok: Ágh, Igor Juliao, Bernardo – Tesák, Pelegríni, Kosorin, Paraj

Kiállítva: Kosorin

Játékvezető: Chromý

Az  STK felállítása: Hajdúch – Igor Juliao, Pončák, Ágh, Fujak – Mezovský – Bernardo, Šmehyl (86.Marić-Bjekić) – Matheus Pato (64. Evanilson), Sabler (79. Pančík), Fernando Neto